Мошенничество

Модератор: Sventana

Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Заходила вже до банку, поставила якесь подвійне підтвердження.
А повернення я не можу оформити, бо в мене немає інтернету і додатку для оплати на телефоні і не може бути (старенький кнопковий телефон). Оператор Водафон чемненько так порадила взяти свої гроші і пити заплатити через термінал на номер вимагачів.
Аватара пользователя
Postcard
Сообщения: 91
Зарегистрирован: 19 июн 2017, 12:51
Город: Харьков
Откуда: Харьков

Re: Мошенничество

Сообщение Postcard »

У меня такая ситуация была пару раз. Мужчина с другого конца страны с очень похожим на мой номером пополнял мне счет. Я просто переводила ему деньги назад с учетом комиссии оператору. Это все делалось без каких-либо приложений или интернета. Типа отправляешь код *109*немер телефона*сумма#(это сочетание я написала для примера, не помню точно как надо) и деньги с твоего мобильного счета переводятся на указанный. Иногда просто со своей банковской карты переводила ему деньги на счет.
И тоже как у вас первый раз было. Пополнил он мне на ночь глядя. Я увидела только утром. Дядька уже попрощался к тому времени)))). Но правда без матюков и проклятий))))
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Зі свого рахунку переводити кудись більше тисячі гривень я не буду, і не можу.
В мене весь телефон в матюках і лайках. Ніякої можливості перерахувати таку велику суму немає, технічно. А людина СВІДОМО не звертається до оператора і не оформлює повернення коштів.
Дзвінки в поліцію (типу черговому) йдуть в трубу, бо ніхто не бере трубку.
Аватара пользователя
Fimina
Сообщения: 1027
Зарегистрирован: 11 июл 2009, 20:17
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Fimina »

Annoli писал(а):Зі свого рахунку переводити кудись більше тисячі гривень я не буду, і не можу.
В мене весь телефон в матюках і лайках. Ніякої можливості перерахувати таку велику суму немає, технічно. А людина СВІДОМО не звертається до оператора і не оформлює повернення коштів.
Дзвінки в поліцію (типу черговому) йдуть в трубу, бо ніхто не бере трубку.
Нічого не переводь, але підстрахуй себе та напиши письмово заяву в банк про такий випадок, шахрайство з пінкодами. І перевипусти карту, цю заблокуй

Postcard писал(а):У меня такая ситуация была пару раз. Мужчина с другого конца страны с очень похожим на мой номером пополнял мне счет. Я просто переводила ему деньги назад с учетом комиссии оператору. Это все делалось без каких-либо приложений или интернета. Типа отправляешь код *109*немер телефона*сумма#(это сочетание я написала для примера, не помню точно как надо) и деньги с твоего мобильного счета переводятся на указанный. Иногда просто со своей банковской карты переводила ему деньги на счет.
И тоже как у вас первый раз было. Пополнил он мне на ночь глядя. Я увидела только утром. Дядька уже попрощался к тому времени)))). Но правда без матюков и проклятий))))
ПРи чем тут Ваш случай с ошибочным пополнением телефона!. Здесь мошенничество с картой
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Шахрайка таки стверджує, що це було випадково, але ж вимагачі не йдуть у водафон.
Аватара пользователя
Postcard
Сообщения: 91
Зарегистрирован: 19 июн 2017, 12:51
Город: Харьков
Откуда: Харьков

Re: Мошенничество

Сообщение Postcard »

Fimina писал(а):ПРи чем тут Ваш случай с ошибочным пополнением телефона!. Здесь мошенничество с картой
Вот из этого сообщения, я сделала выводы о том, что речь идет об ошибочном пополнении номера мобильно телефона.
Annoli писал(а):Сьогодні вночі і знову вдень мене "розважають" шахраї.
О 12 ночі починає дзвонити якась особа, яка стверджує, що помилково перерахувала гроші мені на телефон. Таки перерахували об 23.45 і немаленьку суму.
Аватара пользователя
Postcard
Сообщения: 91
Зарегистрирован: 19 июн 2017, 12:51
Город: Харьков
Откуда: Харьков

Re: Мошенничество

Сообщение Postcard »

Annoli писал(а):Зі свого рахунку переводити кудись більше тисячі гривень я не буду, і не можу.
Недолго порывшись в интернете, я выяснила, что можно в день перевести до 600 грн. Да, это будет муторно, но возможность такая есть.
Ваш рассказ очень сумбурный.
Вам перевели деньги на счет мобильного телефона? Или на банковскую карту? Что за коды вам приходят и какое отнешение они имеют к карте?
Да, такие махинации с картами и кодами имеют место. Но на сколько я знаю, у мошенника при этом должен быть номер вашей карты. Где в данном случае человек его взял? Вы предполагаете, что это недобросовестный сотрудник банка? Или была утечка личных данных клиентов банка?
Я чего занудствую))) Мне в данном случае абсолютно не понятна схема развода. Перевести кому-то на счет мобильно телефона больше 1000 грн, надеясь при этом получить больше. Это надо быть увереным, что это больше есть.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Postcard,
Ви правильно робите, що докопуєтесь. Десь з місяць тому я чула двох хлопців у маршрутці, які пояснювали цю схему шахрайства. Я, як і Ви, нічого не зрозуміла і вирішила, що їх розповідь сумбурна. За допомогою Fimina, уривчастих спогадів розповіді в маршрутці і уривчастих реплік в поліції, де я розважалася останні дві години, можу пояснити тільки так:
Коди: на телефон шахрай надсилає коди, які випрошує йому сказати, коди, які насправді розголошувати не можна, що у смс-ці і написано на початку тексту. Якщо надаєш все ж таки шахраю цей код, він заходить спочатку на твій рахунок мобільного і здійснює з нього всі операції, які тільки дозволяє кредитний ліміт оператора. Потім він приходить до найближчого відділення мобільного оператора і просить перевипустити сім-карту. Йому це роблять, бо він же знає останні набрані номери, останні поповнення, останні операції з рахунком мобільного. Отримавши нову сім-картку, він отримує доступ до банківської карти, яка прив язана до мобільного номеру. Використовує твою банківську карту за своїм бажанням, після чого ти залишаєшся з кредитами, які банк приходить вимагати до тебе додому, бо реальні, фізичні координати у банка твої.

Один поліцейський сказав, що дані зливає Приват. НЕ знаю, як тільки я заблокувала перевипуск сім-карти, номер, з якого мені дзвонили, виявився непрацюючим. Поліціантка так і не змогла поговорити з вимагачкою. Висновок: злив йде з Водафону. Хоча в мене голова пухне, я ніяких висновків вже робити не можу.
1. День - в смітник, як і ніч.
2. Купа біганини, хоча ніхто робити нічого не збирається: водафон не збирається знімати ці кошти з мого рахунку і нікуди їх перераховувати, оскільки вимагачка так і не звернулася до нього. І взагалі вимкнула телефон. Міліція не діє, якщо не було завершеного факту шахрайства, тобто збитків. Ніяких дій. Я ледве виблагала прийняти від мене заяву. В ході складання заяви з ясувалося, що з такими скаргами люди приходять щодня.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Ще уривок нової інфи від одного з поліціянтів: навіть якщо ти просто якісь пояснення смс-кою відсилаєш на такий номер, то вони отримують змогу щось знімати з твого рахунку.
Мені важко пояснити механізм, ще й тому, що постраждалий телефон - кнопкоий, без інтернету і в ніяких додатках поміченим не був. ТОму навіть не уявляю, як і хто може з нього щось витиснути.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

А про зміст смс-ок, якими закидали мій телефон, взагалі говорити не хочеться. Тільки підтверджує ще раз, що займаються цим бандюки, точно не мати п яти дітей напередодні операції, якою ця начебто дама представилася.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

В цій статті написано, що з кодами із смс шахраї отримують доступ до рахунків
http://forpost.lviv.ua/txt/suspilstvo/1 ... ovi-skhemy
Аватара пользователя
Margoshaaa
Сообщения: 97
Зарегистрирован: 27 сен 2015, 10:30
Город: Запорожье
Откуда: Запорожье

Re: Мошенничество

Сообщение Margoshaaa »

Annoli писал(а):Сьогодні вночі і знову вдень мене "розважають" шахраї.
О 12 ночі починає дзвонити якась особа, яка стверджує, що помилково перерахувала гроші мені на телефон. Таки перерахували об 23.45 і немаленьку суму. І ось я маю їм цю суму повернути. Повернути я її технічно не можу. Мої пояснення не слухаються, на мене кричать, мене соромлять і лякають карою Божою. І вимагають, щоб я повідомила коди, які надходять мені на телефон.
Вранці пішла до магазину Водафон, де мені пояснили, що повідомивши ці коди, я відкриваю доступ до банківської картки, які підв`язана до телефону. Що потім відбувається з банківським рахунком, думаю, зрозуміло.

Не зрозіміло тілько одного навіщо поповнювати ваш номер телефону на чималу суму, якщо її повернути практично неможливо :2010


Вам радять перевипустити карту, так порада гарна, але до телефону не завжди привязана одна картка (в мене наприкла їх 8 і в різних банках)
я б порекомендувала для оплат чи прийому платежів в інтернеті мати окрему картку тому що в 99% випадків у шахраїв номер картки яку або ви дали для того щоб вам оплатили товар (продаж на ОЛХ і тому подібних сайтів), або ви вводили на якомусь сайті номер карти.
В приваті наприклад є віртуальна карта для оплати в інтернет, її випуск/закриття займає кілька хвилин
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Margoshaaa,
Мені важко все зрозуміти, але факт залишається фактом:
- вимагач не хоче звертатися до мобільного оператора із заявою на повернення коштів (проте весь час закидає мене смс з матюками, я вимушена була вимкнути телефон зовсім), хоча співробітник Водафон все йому пояснив докладно після чого вимагач кинув трубку, а три години потому розпочав все зпочатку,
- подзвонити за номером вимагача не вдається, він весь не працює, я припускаю, що номер може генеруватися якимось пристроєм, або ж номером користуються, тільки коли треба вимагачу. Дивно, але і в історії дзвінкив в телефоні в мене не залишилось сліду від нічних дзвінків 76jhjg В поліції я не змогла довести, що мені дзвонили вночі.

Щодо розміру суми в мене є два пояснення:
- розмір більш менш великий, щоб я почала панікувати і соромитися, і бігом-бігом продиктувала коди, через які б вони отримали доступ до моєї сім-карти (після чого змогли б її перевипустити і запросили б у банка скинути пароль платіжної картки );
- суму дійсно перевів хтось помилково, але цей хтось така ж жертва шахрайства, і примусити її звернутися до Водафон із заявою на повернення коштів немає ніякої можливості, звісно.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

Є такий серіал - "Мислити як злочинець" :)) Це те, що потроху зі мною відбувається.
Мене теж весь час непокоїть питання з номером карти. Так от:
- Номер зчитують за допомогою невидимого пристрою, який кріпиться до банкомату чи платіжного терміналу
- Еееех, таки вказувала свій номер у смс-ках знайомим, які мені мали перерахувати гроші. Якщо хтось з них втратив телефон, його телефон викрали, або ж він став жертвою шахрайства, то у шахраїв є і номер картки, і номер мого телефону.
Висновок: треба йти перевипускати банківську картку.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мошенничество

Сообщение Annoli »

На сьогодні: карну справу відкрито. Все ж таки...
Ще юрист і подруга радять написати в кіберполіцію. На сайті цієї структури є можливість відправити заяву он-лайн. Мабуть, зроблю. Не знаю тільки, чи варто дублювати.
Ответить

Вернуться в «Обо всем на свете»