Пластичність орхідей та добрива

Модератор: Sventana

Ответить
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Пластичність орхідей та добрива

Сообщение Тина »

[ 13 березня 2023 р. 17:34 ] ⁨Vitalii⁩: Не знаю з ким ви спілкувалися що вам сказали що орхідеї як сукулунти але мені здається це взагалі неправильне порівняння. Ці рослини зовсім різні, і те що орхідеї можете виносити посухи та переключатися з різних механізмів фіксації СО2 це не робить з орхідеї сукулента. Ви ж не сушите орхідеї по декілька тижнів? А коли вони ростуть їм взагалі потрібно багато води. Плюс фізіологія, орхідея да коли спить вона не потребує підживлення але ж орхідея, візьмем катлею за декілька місяців виростить цілий новий пагін, хто із сукулентів може за 6-8 місяців виростити новий ріст такого ж розміру як попередній? Особисто я не дуже знайомий із сукулентами але таких видів не знаю. Також орхідея може просто переключатися може на різні способи фіксації СО2 а сукуленти не переключаються а постійно функціонують постійно із одним способом фіксації, і це буде і при +10 і при + 50
[ 13 березня 2023 р. 17:42 ] ⁨Сергій⁩: Ви праві. Я лише про добрива. Орхідеї дійсно мало їдять. І мочевину можна лише може морквинам чи лікастам. Як з'ясувалося, орхідеям треба добриво де більшість азоту в формі NH4,а не N03, я про це не знав і тепер буду міняти добриво. Але факт у тому що всі ще Нітрозіми, Віви,Рідіфарми і всілякі свістелкі тіпа біплантола нічим не зарадять. Орхідеям треба мало, і, як коту,не треба різного. До речі, ще одна людина мені сказала что Рейн мікс то дивне добриво, незрозуміле й буває гинуть корені від нього. Я думаю что то через надмірну кількість кальцію.
[ 13 березня 2023 р. 17:44 ] ⁨Сергій⁩: І ще, думаю що ті мої страдальці оживуть лише самі, а всі ці мега засоби не працюють
[ 13 березня 2023 р. 17:50 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Ви ж не сушите орхідеї по декілька тижнів?

В 2022 багатьом довелось, і навіть не все загинуло. Здорові рослини (особливо з великими бульбами) за несприятливих умов можуть спати як кактуси, всю зиму. Та де ж їх взяти, здорових?? :-( Тому й не сушимо...
[ 13 березня 2023 р. 17:55 ] ⁨Tamara⁩: У мене в той період пропало 30 + двулистних каттлей і біля 50 вазонів фаленопсисів , сонячна сторона і батареї сильно гріли
[ 13 березня 2023 р. 17:56 ] ⁨Ирина⁩: Спеціально ні, але так сталося що стояли без поливу, десь місяць, якщо не більше, і так вижили, самі сильні, і здорові
[ 13 березня 2023 р. 17:59 ] ⁨Vitalii⁩: З приводу добрив так, я думаю це саме у формі азоту справа, що вони NH4 просто не можуть засвоїти швидко чи переробити, нажаль не зустрічав статей по цьому тому тут і сам толком не розумію. А те що в рейн мікс більше кальцію мені теж не до вподоби, але іншого із меншим вмістом кальцію але з потрібною формою азоту я нажаль не знаю
[ 13 березня 2023 р. 17:59 ] ⁨Сергій⁩: Я не сушу каттлеї. Як висохла і тепло - поливаю. Але правда в том що катлея може півроку бути без коренів. І жити.
[ 13 березня 2023 р. 17:59 ] ⁨Ирина⁩: В мене фаленопсиси вижили всі крім малявок 1.7 розміром, а от катлеї теж загибли шт. 30
[ 13 березня 2023 р. 18:01 ] ⁨Сергій⁩: Якраз форма NH4 - амионійна форма- і краще поглинається рослинами,особливо при невисоких температурах. Гірше NO3, найгірша NH2 - амідна форма,або мочевина
[ 13 березня 2023 р. 18:02 ] ⁨Сергій⁩: Добриво окремо, комплекс кальцій плюс магній окремо
[ 13 березня 2023 р. 18:02 ] ⁨Vitalii⁩: Нажаль у багатьох в 22 загинули рослини від посухи. Але фізіологічна потреба рослини у малій кількості води яка зв'язана із метаболізмом та можливість рослини переходити у стан анабіозу при несприятливих умовах це теж зовсім різні речі які порівнювати не можна
[ 13 березня 2023 р. 18:04 ] ⁨Vitalii⁩: Біологічна пластичність. Але всеодно як кактус 10 років при поливі раз в декілька тижнів не виживе жодна орхідея. Та і нема видів орхідей (я то точно не знаю) які ж жили в посушливих умовах. Основна кількість видів орхідей заселяє тропіки та субстропіки
[ 13 березня 2023 р. 18:06 ] ⁨Vitalii⁩: Я думав з приводу самому робити добрива, для звичайних рослин раніше мішав, зараз не дуже є час на це. До речі, це виходить дуже економно!
[ 13 березня 2023 р. 18:06 ] ⁨Сергій⁩: Др речі, більшість кактусів без поливу теж загинуть за кілька місяців. У мене була колекція. Вони високогірні рослини. Пустельних кактусів в домашніх колекціях небагато
[ 13 березня 2023 р. 18:07 ] ⁨Vitalii⁩: Декілька днів назад спілкувалися з приводу водоростей в горщиках. Підкажіть через який час після застосування перекису вони повинні зникнути? У мене вже 2 день але щось вони на місці, можливо мало полив, але більше вдома перекису не було
[ 13 березня 2023 р. 18:09 ] ⁨Сергій⁩: На другий день все вже гине. Не пам'ятаю щоб була такая проблема. Може дійсно краще кашпо)
[ 13 березня 2023 р. 18:09 ] ⁨Vitalii⁩: Я не спеціаліст по сукулентах, говорю тільки те що знаю. Але мені що більшість кактусів (які у нас поширені) можна поливати 1-2 рази в місяць і вони напевно будуть непогано себе почувати
[ 13 березня 2023 р. 18:10 ] ⁨Vitalii⁩: Хм може мало тоді залив, а ви поливали просто чи замочували? Я проливав, в мене на 1 горщик вийшло десь 150 мл перекису
[ 13 березня 2023 р. 18:10 ] ⁨Сергій⁩: Ну як, будуть виживати, а не жити )) рости точно не будуть
[ 13 березня 2023 р. 18:11 ] ⁨Vitalii⁩: Значить я помилявся. Але орхідеї не всі навіть виживуть з таким поливом, це знову таки напевно, таких експериментів не проводив і не дуже хочеться.
[ 13 березня 2023 р. 18:11 ] ⁨Сергій⁩: Я замочував, опустив в перекис, потримав 2 секунди і забрав. Але я все ж розводив водою 50 на 50. Якщо пшикати лише зверху то я не розводив.
[ 13 березня 2023 р. 18:12 ] ⁨Vitalii⁩: Зрозумів, дякую. Треба тоді ще з літр купити))
[ 13 березня 2023 р. 18:24 ] ⁨Юлия⁩: Нашла у себя удо.Формулекс, пишут раз в неделю,полив, прыскать.Наверное для чистоты эксперимента буду применять, хотя бы месяц.Контрольная группа имеется
[ 13 березня 2023 р. 18:34 ] ⁨Сергій⁩: Он похож на Рейн микс. Много кальция. С водопроводной водой будут ожоги
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Пластичність орхідей та добрива

Сообщение Тина »

[ 13 березня 2023 р. 18:37 ] ⁨Юлия⁩: Он очень слабенький.Я с осмо смом поливаю удобрения.
[ 13 березня 2023 р. 18:41 ] ⁨Vitalii⁩: З рейн міксом навіть якщо фільтр поганий то можуть отримати опіки. В мене було осінью фільтр не поміняли коли потрібно було і після декількох поливів верхні корені попеклися трохи.
Формулекс декілька років назад застосовував, хоч і багато кальцію але корені не пеклися (може просто не помню, але результату не було і більше не використовував), хоч і вода була з крана, не виключаю що в там вода із скважини була
[ 13 березня 2023 р. 18:44 ] ⁨Сергій⁩: Тут, как мне кажется, важно соотношение. Если вы разведете такое удобрение 2 мл на литр, то хотя общая концентрация будет невысокой, кальция будет много. В общем, я с опаской смотрю на все эти модные вещи)
[ 13 березня 2023 р. 18:45 ] ⁨Юлия⁩: По инструкции 5мл.на литр.Я половину всегда ,и после полива
[ 13 березня 2023 р. 18:51 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: На роботі під час ремонту в глибині шафи забули кактус. На 3(три!) роки. Він аж побілів геть весь. Трошки зморщився. Поставили на вікно полили - норм. Деякий час стояв плямистийб
[ 13 березня 2023 р. 18:54 ] ⁨Elena Rybak⁩: Друзі, з вашоі бесіди можна зробити висновок, що всі добрива, які зараз нам доступні, не підходять орхідеям. До речі, я ось третій рік своі нічим не підживлюю, і не сказала б, що вони гірше себе почувають або гірше цвітуть. Як раз зараз думала, що треба почати підживлювати, а після вашоі розмови засумнівалася
[ 13 березня 2023 р. 18:54 ] ⁨Юлия⁩: Так и мы о том)
[ 13 березня 2023 р. 18:55 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Як хто. Мій поливається раз у місяць літом, стоячи на прямому сонці (заселена лоджія, південь) поруч градусник. Коли підходить до 50, йому помітно краще.
[ 13 березня 2023 р. 18:55 ] ⁨Юлия⁩: Просто надо использовать ,что есть..Вот и убеждаем себя,что результат не за горами
[ 13 березня 2023 р. 19:05 ] ⁨Сергій⁩: Так и есть)) есть куча модных всяких, которые не понятно зачем такие. Одно из самых простых и адекватных, как ни странно, удобрение compo для орхидей из эпицентра. Там только как раз кальция и нет,но полил водой из под крана раз в 2 недели и вуаля )))
[ 13 березня 2023 р. 19:06 ] ⁨Сергій⁩: Насчёт кактусов, они живущие, да, очень. Но они бы так не жили если бы их спросили. Их тоже надо поливать и субстрат им надо не земля, как везде где ни глянь.
[ 13 березня 2023 р. 19:23 ] ⁨Vitalii⁩: Аналогічна ситуація, теж саме ефективне колись було добриво із епіцентра, я тоді використовував мастер і біопон, не дороге і діяло
[ 13 березня 2023 р. 19:29 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: У мене відмінний від вашого досвід з добривами.
Що стосується добрив, на мою думку, важливо правильно підібрати самі добрива і дозування, притримуватися постійного графіку внесення (не стихійного, не раз на рік), внесення у потрібний момент (не коли рослина спить, стресує чи має недостатні умови). Треба розуміти коли, чим і навіщо підживлювати.
Також вважаю, що підживка є помічником у вирощуванні, а не фундаментом. Якщо у вас нестача умов, неадекватна культура, то можна підживлювати до посинення, але це не врятує.
Я свої орхи 3и роки підживлювала одними і тими самими добривами по схемі у дозуванні 1/4 або 1/2 (залежно від орхідеї та її активності).
Потім так склались обставини, що я не підживлювала досить довго і вирішила зробити експеремент. Тож припинила усі підживки на більше ніж рік. Дуже яскраво помітила по своїх рослинах, що вони повільніше ростуть, менше нарощують, запізнюються у графіку. Мене це геть не влаштувало. Я повернула підживки (поступово), і побачила позитивний результат.
Такий у мене досвід.
Тож я за підживки.

І ще, думаю, що якщо б вони не працювали, то комерційні організації не витрачали б величезні суми на закупівлі добрив, бот сади також не закупалися б добривами. І, звісно, ніхто б не виділяв кошти на розробку добрив.

Але у кожного свій досвід. Треба пробувати і дізнаватись, як краще для вас.
[ 13 березня 2023 р. 19:32 ] ⁨Natalia⁩: Я в сезон роблю інколи полив з кропивою, навесні всі рослини враз оживають, а влітку не реагують. Чекаю кропиву 😀
[ 13 березня 2023 р. 19:33 ] ⁨Victoriia Novatska⁩: Це той рецепт кропиви, коли її треба «квасити»? 😀
[ 13 березня 2023 р. 19:47 ] ⁨Natalia⁩: Ні. Свіже листя 1стак плотненько перекладаю у 1л банку, заливаю гаряченькою водою (не кіп'яток) на ніч, наступного дня цю рідину розвожу у 5л води і поливаю. За весну у мене виходе 3 рази.
Та і сама пью😀чай з кропиви
[ 13 березня 2023 р. 19:52 ] ⁨Сергій⁩: Я теж даю добриво, і роблю це тоді, коли треба, і так, без добрив все росте гірше. На ринку ситуація така, що продають не те що треба , тоді було б 1 добриво для орхідей від кожного виробника, а намагаються зробити модельний ряд добрив, при цьому мало хто насправді робить оптимальний склад. Можливо тому щоб купували кілька позицій. Я обрав як основне добриво для себе просто універсальне добриво з підходящим складом, це не добриво для орхідей, побачимо. Не буду говорити яке. Підживлення важливе, але виробники роблять усе щоб заплутати і впарити якомога більше
[ 13 березня 2023 р. 19:53 ] ⁨Сергій⁩: Особливо всілякі сполуки доя магічного росту
[ 13 березня 2023 р. 20:14 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: З виробниками так, приходиться брати цілу лінійку для повноцінного живлення. 🤷‍♀️
[ 13 березня 2023 р. 20:14 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Все як у людській медицині :)
[ 13 березня 2023 р. 20:33 ] ⁨Victoriia Novatska⁩: Дякую, треба спробувати 🌸
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Пластичність орхідей та добрива

Сообщение Тина »

[ 13 березня 2023 р. 21:39 ] ⁨Джина⁩: Я вважаю що добрива орхідеям потрібні. Але ніякі добрива не замінять добре освітлення і правильну агротехніку. Я сильно з торговою маркою добрива не заморочуюсь. Навесні можу разок оприснути якимсь стимуляром типу віва або мегафолом для пробудження сплячих. Але в ті роки коли є досвітка, нормальна вологість і тепло, то потрібності в цьому нема. Вони самі природним шляхом просинаються і пінок не потрібен. Потім в період росту підживлюю каттлеі раз в 10-15 днів сбалансованним удо, часто то звичайний плантафол 20:20:20. Буває що зайнята своїми справами і зобсім не підживлюю місяць-півтора. Головне не перекормити. Восени наприкінці періоду росту разок підживка удо с перевагою фосфору і калію.
[ 13 березня 2023 р. 21:44 ] ⁨Джина⁩: Якщо кормити інтенсивніше, то ростів більше, але вони слабші. Все одно якщо каттлея не досить сильна, вона не витягує квіткування на багатьох туберах.
[ 13 березня 2023 р. 21:46 ] ⁨Vitalii⁩: Цікаво, не знав про таке. Можливо звязоне це із тим що на початку росту кропива має більше ауксину? Як тоді коли верба весною синтезує багато ауксинів і її пагони пророщують а потім ту воду можна використовувати для покращення вкоріненя
[ 13 березня 2023 р. 21:55 ] ⁨Джина⁩: Якщо ж зовсім не підживлювати, то темпи росту орхідей повільніше і квітування можно чекати роками. Хочу підкреслити, що однієї схеми для всіх орхідей не існує бо у кожної різна генетика, різний розмір і різний постачальник. Якщо постачальник виганяє орхідеї на високих дозах добрив, на стимуляторах та ще й в ідеальних умовах, то орхідея тормозне поки не адаптується до ваших умов, до ваших добрив. Тому я вважаю що доцільно в цей період використовувати адаптогени, антістрессові препарати. Але в усьому потрібен здоровий глузд і міра.
[ 13 березня 2023 р. 22:20 ] ⁨Джина⁩: Колись я чула від людини що вирощує квітучі рослини на продаж, що квітам по суті потрібні базові речовини азот, фосфор, калій. Ну і мікроелементи зрідка як підживка. І тому ганятися і витрачатися на новомодні заморські добрива нема сенсу. Піар і вдала дистрибуція. Так, можна зґвалтувати слабку молоденьку орхідейку на квітування та потім вона скоріше за все загине. А можна роками чекати милості від природи. Вибір робимо ми самі. Добрива і стимулятори саме для того. І вони працюють.
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Пластичність орхідей та добрива

Сообщение Тина »

[ 15 березня 2023 р. 7:33 ] ⁨Елена⁩: И тут покажу размерчик ))
Изображение
[ 15 березня 2023 р. 7:34 ] ⁨Елена⁩: К вопросу надо ли кормить и поить (wink)
[ 15 березня 2023 р. 7:36 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: А ти годуєш і поєш?
[ 15 березня 2023 р. 7:38 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: Бо я не годую і не поливаю тільки тих, хто міцно спить і нічого не ростить. Інші (у кого хоч щось воркшиться) отримують і водичку, і підживки.
[ 15 березня 2023 р. 7:38 ] ⁨Елена⁩: Причем очень хорошоооо, а ещё пользуюсь биплантолом и их другими препаратами, всяческими стимулирующими ништяками и прочим колдунством 😄
[ 15 березня 2023 р. 7:41 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: Я теж полюбляю таке. І як у потрібний момент допомогти рослинці потрібними підживочками, то результати не баряться та радують.

Але головне не перестаратися, і розуміти що, навіщо і коли давати.
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Пластичність орхідей та добрива

Сообщение Тина »

[ 15 березня 2023 р. 15:14 ] ⁨Сергій⁩: Добрий день. Натрапив на статтю по потребам орхідей в плані добрив і тут ще є симптоми хвороб через нестачу деяких елементів. Англійська, але хто не розуміє то можна і перекласти. Знову таки кажуть про потреби у кальцію і магнію. І це не проблема якщо поливати водопроводною водою, але тоді інші проблеми виникають )
[ 15 березня 2023 р. 15:14 ] ⁨Сергій⁩: https://askgardening.com/orchid-nutrient-deficiency/
Ответить

Вернуться в «Темы из группы Вайбер»