Реанімація та реабілітація "сплячих красунь"

Модератор: Sventana

Ответить
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Реанімація та реабілітація "сплячих красунь"

Сообщение Тина »

[ 11 березня 2023 р. 16:51 ] ⁨Сергій⁩: У мене є три рослини на загальну суму 9 тис грн, які вже майже 8 місяців сидять без жодного руху, і виглядають як мерці, хоча гнилі нема. Просто завмерли і все. Ні коренів,ні ростів. Рослини це завжди лотерея, інколи дуже дорога , це неймовірно дратує і фруструє , але нічого не поробиш
[ 11 березня 2023 р. 17:18 ] ⁨Світлана⁩: Ой а у мене є дуже красива катлея від Льоши, влітку квітла, і все спить...
[ 11 березня 2023 р. 17:47 ] ⁨Ирусик⁩: Янтарная кислота? Аммиак? Витамины группы В? Мне нравятся средства от Цветочного привоза. Вообще ничего не берёт? Я в каттлеях салага, но по аналогии... моховый судочек?
[ 11 березня 2023 р. 17:53 ] ⁨Сергій⁩: Я пробовал все перечисленное и более того :) сейчас в прозрачном пластиковом гробу с живым мхом доживают свой век. Если весна не пробудит их, то значит всё )
[ 11 березня 2023 р. 17:55 ] ⁨Ирусик⁩: Значит надеемся на весну! Они обязательно проснуться!!!
[ 11 березня 2023 р. 19:25 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Скажіть, як це - виглядають як мерці? Бо маю декілька огризків - коріння і ризома ніби цілі, а зелень висохла. Теж нуль реакції
[ 11 березня 2023 р. 19:29 ] ⁨Сергій⁩: Сухі на вигляд бульби, хоч і зелені, немов з них висмоктали всю вологу, як вакуумом. Листя зелене, але зморшкувате. Не можу нажаль зараз зробити фото. Коренів нема зовсім, ризома ціла, почки на ризомі нормальні на вигляд
[ 11 березня 2023 р. 19:42 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Дякую. Може просто відставити пластикову труну подалі і забути про неї на кілька місяців. Якщо зелене і не гниє :) Хоча й сама викидала те, за що набридало боротися
[ 11 березня 2023 р. 19:45 ] ⁨Анна Грицай⁩: У тепличку з живим мохом їх.
[ 11 березня 2023 р. 19:48 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: В мене така лелія є, бульби, листя, лиш корені є, але ламаються як висохлий пінопласт. Сидить в корі. Недавно пробудилися бруньки, мабуть всі які можливі (думаю, наслідок надто активної боротьби з червецем). Тепер сушу і теж чекаю весни
[ 11 березня 2023 р. 19:49 ] ⁨Сергій⁩: Вони всі там і давно ))
[ 11 березня 2023 р. 19:53 ] ⁨Анна Грицай⁩: 🤔
[ 11 березня 2023 р. 19:55 ] ⁨Сергій⁩: Стратегія така )) : коли є ідея, то виймаю, обробляю чимось, бачу що змін нема, забуваю на деякий час, поки вони в забутті то в цій труні стоять
[ 11 березня 2023 р. 19:58 ] ⁨Сергій⁩: Можу написати що пробував і які враження.
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Реанімація та реабілітація "сплячих красунь"

Сообщение Тина »

[ 11 березня 2023 р. 20:03 ] ⁨Tanya Shtanko⁩: Якщо можна напишіть, дуже цікаво🌺
[ 11 березня 2023 р. 20:08 ] ⁨Сергій⁩: Тільки будь ласка не смійтесь з нещасного аматора. Більшість препаратів у меня або вже чомусь була,частину я купив в епіцентрі поруч,тому великої шкоди для гаманця не сталося, рослини цінні не стільки тому що вони дорогі, я бачив їх квіти і тому купив. Тому і хочу їх врятувати
[ 11 березня 2023 р. 20:08 ] ⁨Сергій⁩: Нижче список використаних препаратів і мої коментарі до наслідків їх використання
1. Шкідливі препарати. Тут у мене всего один, але на ринку їх багато. Це біостимулятор на морських водоростях u-choice (японський). Наслідки: бактеріальне та грибкове ураження
2. Фуфломіцини: біплантол, кольорова вода, діє як вода
3. Тоніки: eco orchid, hb101. Жодної користі для реанімації хворої рослини, але і жодної шкоди.
4. Гумати: Вива, наприклад. Чи Nitrozyme (але саме його у мене нема). Не знаю чи є шкода, але і користі нема. Гумати покращують землю, але орхідеї - це епіфіти, тож це просто не діє. Запах препаратів - хімозний, вигляд - чорна жижа: побачите такі на вигляд препарати - не купуйте, це гумати. Навіть деякі серйозні продавці орхідей торгують такими типу укорінювачами. Концентрація, рекомендована на упаковці з легкістю спалить залишки живых коренів, для правильного дозування треба мати прилад вимірювання концентрації солі, треба сильно розводити водою
5. Амінокислоти. Мегафол, наприклад. Не побачив ніякої користі для реанімації. Рекомендована концентрація теж не відповідає дійсності, треба прилад.
6. Біопрепарати корисних бактерій. Биохелп. Окрім бактерій, там всередині ще добрива, концентрація яких вб'є залишки коренів, треба мати прилад для вимірювання кількості добрив у розчині. Якщо розчинити правильно, то можливо має користь. Хоча сам розчин тхне, але рослина і субстрат згодом пахнуть нейтрально. Але все це не допомагає пробудити рослину. Не треба постійно цим пшикати, достатньо кілька разів, якщо ви занесли корисні бактерії, то вони вже самі розмножаться.
7. Корневин: рослинні гормони ауксіни, розчин. Корневин треба розводити набагато більшою кількістю води ніж написано, інакше концентрація зашкалює , це вбиває корені. Можливо тому цей препарат не допомагає, бо він не використовується правильно. Треба мати прилад, я всі препарати розводив до 200 мк сіменс на см. Мені не допомогло
8. Клонекс, фітоклон: ауксіни, але паста, готова для використання. Я мазав пастою обрубки коренів, не допомогло
9. 2 чайні ложки кориці на 1 літр окропу, остудити, процідити. Це природний стимулятор, замовчував одну рослину
10. Бурштинова кислота
[ 11 березня 2023 р. 20:19 ] ⁨Juliia⁩: А результат, чекати точки кіпіння, вегетативного вибуху)
[ 11 березня 2023 р. 20:21 ] ⁨Сергій⁩: Всі ці препарати не дали ніякого ефекту )) тож чекати лише весни і чудес
[ 11 березня 2023 р. 20:22 ] ⁨Сергій⁩: У мене така сама історія була з лікастою, яка сама прокинулася через більше ніж рік, але вона не була виснажена, просто сиділа і все. І корені були. А тут живі мерці
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Реанімація та реабілітація "сплячих красунь"

Сообщение Тина »

[ 11 березня 2023 р. 20:26 ] ⁨Juliia⁩: А весни треба чекати не всім орхідеям
Декому літа
Наприклад аметистоглоссі
[ 11 березня 2023 р. 20:26 ] ⁨Сергій⁩: Це всі 3 люди, мають вже давно рости
[ 11 березня 2023 р. 20:45 ] ⁨Татьяна⁩: Сегрію, у мене така усохла вобла видала новий ріст! Я вже її задовбалась тримати у зіп пакеті з мохом. Але таки добила і вона почала рух. Вже у горщику корінці пускає. Вони живучі) я все сухе повністю прибрала щоб не було чому гнити. Повністю чиста ризома була. Зараз ще є такі хто стоїть у пакетику на мосі і дратує мене тим що тупить з ростом
[ 11 березня 2023 р. 20:46 ] ⁨Татьяна⁩: До речі, у вобли бульба висохла майже вся, зверху. З літа вона мене мурижила)
[ 11 березня 2023 р. 20:49 ] ⁨Татьяна⁩: Фотоповідомлення
[ 11 березня 2023 р. 20:54 ] ⁨Татьяна⁩: Що до препаратів не один раз пробувала grandis вкорінювач і всім його раджу. Дієвий і завжди мене виручає. А все інше перепробувала і єфекту 0
[ 11 березня 2023 р. 20:59 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Дякую всім, хто поділився :) Додам, що однозначно зашкодив лише антибіотик гентаміцин (в ампулах). Чи концентрація була засильна, чи дендр надто проблемний... Вбило в горшку все живе, за кілька днів
[ 11 березня 2023 р. 21:00 ] ⁨Сергій⁩: Вітаю Вас! Треба і собі сподіватися на краще
[ 11 березня 2023 р. 21:02 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Інші антибіотики (від ковіду, пеніцилін, метронідазол) ні шкоди ні користі. Тетрациклін розтовчений добре дезинфікує зрізи, царапини, але неестетичний (жовтий порошок)
[ 11 березня 2023 р. 23:05 ] ⁨Анна Дж⁩: Від ковіду? То є вірусне...
[ 11 березня 2023 р. 23:23 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Нам амоксіклав до противірусного приписали.
[ 11 березня 2023 р. 23:35 ] ⁨Daria⁩: Значить ви потрапили на не кращого лікаря
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Реанімація та реабілітація "сплячих красунь"

Сообщение Тина »

[ 12 березня 2023 р. 8:38 ] ⁨Юлия⁩: У меня по году в ЗИП пакетах сидели задние бульбы, даже новые почки проклюнули..но корней не дали(В прекрасном тургоре ,листья не морщили.Выкинула ,толку ждать..место занимают
[ 12 березня 2023 р. 8:42 ] ⁨Юлия⁩: Японские укоренители,стимуляторы мне оч.понравились.Не знаю Сергей ,что у вас с ними не сраслось.Даже спасла пару безнадег.Бывает не совпадают циклы роста/покоя.И растение без корней не выживает, усыхает
[ 12 березня 2023 р. 8:50 ] ⁨Сергій⁩: У меня они дали пятна то ли грибка, то ли бактерий, пришлось лечить.
[ 12 березня 2023 р. 10:57 ] ⁨Тетяна Коробко⁩: Біопрепарати корисних бактерій. Биохелп.

Ще є Фітохелп. Користувалась їх Фітоцид-Р. Поливала орхи і домашні вазони. Не зашкодило, запах розчину швидко вивітрився. Вирішила, що для помітної користі бактеріям треба вологість, а я все пересушую ((
[ 12 березня 2023 р. 11:12 ] ⁨Сергій⁩: Так, це я думаю корисно щоб подавити погані бактерії, замінити їх корисними. Ефект суто такий що рослини не хворіють
[ 12 березня 2023 р. 11:20 ] ⁨Анна⁩: У мене теж не вийшло «оживити» бульби в зіп-пакеті. Але я спробувала нарощувати через щоденне замочування, і спрацювало)
[ 12 березня 2023 р. 11:20 ] ⁨Анна⁩: https://youtu.be/W9rClIQHN_c
[ 12 березня 2023 р. 11:22 ] ⁨Анна⁩: Це звісно «морока» кожен день гратися, але результат є
[ 12 березня 2023 р. 11:42 ] ⁨Сергій⁩: В чому мочили ? У воді? З крану? Осмос?
[ 12 березня 2023 р. 11:45 ] ⁨Анна⁩: В воді. Покупна, очищена. Раз в два тижня додавала нв 101
[ 12 березня 2023 р. 11:46 ] ⁨Анна⁩: Годинуу тримаю в воді, зливаю, до наступного ранку суха стоїть
[ 12 березня 2023 р. 11:50 ] ⁨Анна⁩: Катлейка засохла на весні, як ми поїхали з Києва, пару раз за два місяця, приходила родичка поливала, дууже їй дякую, ці пару разів їх врятували. Але чомусь саме ця каттлея прсохла сильно.
Почала за таким способом нарощувати десь в червні.
Шукала зараз фото, не знайду, але то були ті ж самі два сухих тубера, трошкі більш налиті)Изображение
[ 12 березня 2023 р. 11:50 ] ⁨Анна⁩: Ось за три місяца наростила мікро бульбу, погано видно, ребром к нам стоїть Изображение
[ 12 березня 2023 р. 11:50 ] ⁨Анна⁩: А тут наступну почала ростити і маленькі корінці
[ 12 березня 2023 р. 11:53 ] ⁨Анна⁩: Це станом на сьогодні. Один корінець ( під різомою) пішов в субстрат
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Реанімація та реабілітація "сплячих красунь"

Сообщение Тина »

[ 12 березня 2023 р. 13:27 ] ⁨Сергій⁩: У мене, якщо порівнювати з Вашою, то жирна буквально. Але проблема в тому що час іде і нічого не допомагає. Це видова, lueddemanniana, вони злі
[ 12 березня 2023 р. 13:51 ] ⁨Татьяна Чудновская⁩: А я свои ставила на подоконник на утреннее солнышко,в лоджии,рост без корней закрепляла на поверхности угля(сажала в уголь с добавлением коры),одно условие никакого движения ,только стабильно и раз в три дня оприскивала уголь янтарной, а раз водой и начинают нарастать корни ,правда до первых корешков проходит 1,5-2 месяца,но не качаю ,не трогаю ,могу поднять с горшочков посмотреть ,потому что катлея закреплена на поверхности грунта ,очень крепко.Но это мой опыт ,у меня только так получается.
[ 12 березня 2023 р. 13:53 ] ⁨Татьяна Чудновская⁩: А и ещё одина на блоке ,все сгноила ,остался один молодой Ростик,я его закрепила ,добавила немного мха и вот...
[ 12 березня 2023 р. 13:53 ] ⁨Татьяна Чудновская⁩: Изображение
[ 12 березня 2023 р. 14:14 ] ⁨Анна⁩: Так з видовиками складніше((
у мене ця Chantilly Lace twinkle
Але вона і спочатку була задохліком, на межі.. війна її добила. Але все д таки бореться поки
Чисто з цікавості спробувала, чи працює цей метод
[ 12 березня 2023 р. 14:17 ] ⁨Анна⁩: І ще важливо!
Вдосталь світла і тепло, постійна температура, без перепадів
[ 12 березня 2023 р. 14:21 ] ⁨Сергій⁩: Дякую!
[ 12 березня 2023 р. 14:22 ] ⁨Сергій⁩: Тут не то что корней, а и ростов нет ) ну были бы росты то можно было бы дождаться и корней, хоть как-то. Но нет
[ 13 березня 2023 р. 7:28 ] ⁨Марія⁩: Що це за препарат нв 101,маєте фото?
[ 13 березня 2023 р. 8:20 ] ⁨Анна⁩: Изображение
[ 13 березня 2023 р. 8:20 ] ⁨Анна⁩: Стимулятор роста HB-101
Ответить

Вернуться в «Темы из группы Вайбер»