Тема з вайбер-групи. Гібридизація - нюанси та підводні камені

Модератор: Sventana

Ответить
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Тема з вайбер-групи. Гібридизація - нюанси та підводні камені

Сообщение Тина »

[ 16 січня 2023 р. 10:47 ] ⁨Анна⁩:Изображение
[ 16 січня 2023 р. 10:47 ] ⁨Анна⁩: Розкрився мій паф-сюрприз
Ось такий слоненятко з пухнастими вухами ))
Купувала влітку у дівчини з колекції, обіцяла белатулум (yummi)
Прошу допомоги в визначенні назви
[ 16 січня 2023 р. 11:02 ] ⁨Татьяна⁩: Похож? Тогда это деленати на микрантум
[ 16 січня 2023 р. 11:02 ] ⁨Татьяна⁩:Изображение

[ 16 січня 2023 р. 11:02 ] ⁨Инна Самсонова⁩: Только хотела спросить не Magic Lantern (micranthim x delenatii) ли это?
[ 16 січня 2023 р. 11:02 ] ⁨Татьяна⁩: Деленати на микрантум
[ 16 січня 2023 р. 11:03 ] ⁨Татьяна⁩: Наоборот. Сначала деленати, не знаю играет ли это какую то роль
[ 16 січня 2023 р. 11:04 ] ⁨Инна Самсонова⁩: Да? Значит себе неправильно записала, уточню. Да, играет.
[ 16 січня 2023 р. 11:07 ] ⁨Инна Самсонова⁩: Не, таки правильно (если именно про этот сорт).

https://www.orchidroots.com/detail/info ... 9&role=pub
[ 16 січня 2023 р. 11:16 ] ⁨Ксенія⁩: Хто папа, а хто мама впливає тільки на те як будуть діти виглядати. Але А х Б і Б х А будуть називатися однаково
[ 16 січня 2023 р. 11:23 ] ⁨Stanislav⁩: Не будуть
[ 16 січня 2023 р. 11:25 ] ⁨Ксенія⁩: Можете навести приклад?
[ 16 січня 2023 р. 11:31 ] ⁨Stanislav⁩: Це елементарно.

Продовження нижче
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Тема з вайбер-групи. Гібридизація - нюанси та підводні камені

Сообщение Тина »

[ 16 січня 2023 р. 11:34 ] ⁨Ксенія⁩: тоді це не займе у вас багато часу
[ 16 січня 2023 р. 11:40 ] ⁨Елена⁩: я чисто поржать (smiley) У разных мам раздые дети даже при одном папе. А тут и папы разные и мамы тоже. В одном случае мама А, а в другом мама Б. Да и папы то разные в первом Б, а во втором А (smiley). А если серьезно то при смене мам-пап меняется и гибрид и его название. Потому очень важно кто на кого.
[ 16 січня 2023 р. 11:41 ] ⁨Ксенія⁩: ну то наведіть мені будь ласка приклад, де A x Б має одну назву, а Б х А - іншу
[ 16 січня 2023 р. 11:50 ] ⁨Анна⁩: Дуже схожий, тількі більш засмаглий))
[ 16 січня 2023 р. 11:51 ] ⁨Инна Самсонова⁩: Могу только вариант А х Б с названием, а наоборот - без, хотя растения маркируют именно наоборот
[ 16 січня 2023 р. 11:52 ] ⁨Ірина⁩: Мені також цікаво. Давно чула що це має значення, але не віриться. Звісно всі діти можуть відрізнятись, але ж в усіх 50% мінкантрума і 50% деленаті! Наприклад коли жінка чорношкіра, а чоловік европеоід, то діти мулати. Як і навпаки.
[ 16 січня 2023 р. 12:02 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: Не знаю про запис назви, не пам'ятаю з цього приводу нічого. А от те, що хто саме "pot parrent" (ростить коробочку з насінням) впливає на зовнішній вигляд. Це особливо помітно, коли викооистовуються різні за розміром орхідеї (скельна лелія та лелія лобата, наприклад). Чи то на тапатокс, чи то у аос читала, що задля компактнішого розміру як "маму" використовують меншу орхідею. Знайди посилання навряд зможу. Бо світла немає 4 години, мають увімкнути на 2і (хоча вмикають із запізненням, тож буде всього 1,5 години чи годину), і треба багато чого встигнути по справах, у яких без електрики ніяк. 🤷‍♀️
[ 16 січня 2023 р. 12:03 ] ⁨Сергій⁩: Значення точно є, бо я знаю точно :) наприклад, є такий садівник Фред Кларк, у нього ахб і бха мають різні позначення і назви. Якщо у вас є АхБ, то кросс БхА то є reciprocal cross відносно АхБ. Але це чисто академічна туфта, бо всі рослини у одній фласці АхБ різні
[ 16 січня 2023 р. 12:07 ] ⁨Танюшка 🥰🥰🥰⁩: В такому випадку не обов'язково, є випадки коли діти світло шкірі або темно шкіри. А от вже в їх дітей може зіграти генетика бабуся і дідуся. Це так само як колір очей, у двух каро глазих дуже мала вірогідність дітей з світлими очима, а у батьків з своїми очима є вірогідність народження каро глазих дітей, якщо в когось з бабусі і дідуся темні очі
[ 16 січня 2023 р. 12:10 ] ⁨Juliia⁩: К двох карооків?)))))
[ 16 січня 2023 р. 12:11 ] ⁨Juliia⁩: Таня, 10 клас)))
Як раз навпаки
[ 16 січня 2023 р. 12:11 ] ⁨Juliia⁩: У двохсвітлоків тільки світлоока дитина!
Закон
[ 16 січня 2023 р. 12:12 ] ⁨Танюшка 🥰🥰🥰⁩: В карооких вірогідність дітей з світлими очима мізерна, так як темний колір є домінантним
[ 16 січня 2023 р. 12:12 ] ⁨Лариса⁩: Девочки манини * шилю и обратный шиля * манини там разное цветение было 🤔 хотя мне эти названия не чего не говорят ))растения 🌱 для того чтобы ими радоваться 🥰у них там это бизнес
[ 16 січня 2023 р. 12:12 ] ⁨Juliia⁩: Ні
[ 16 січня 2023 р. 12:13 ] ⁨Лариса⁩: Сейчас фотку попробую найти
[ 16 січня 2023 р. 12:14 ] ⁨Juliia⁩: Там підхід інший, не мізерний а МОЖЛивий
А у світлооких кароока дитина неможлива
[ 16 січня 2023 р. 12:19 ] ⁨Ксенія⁩: В тому-то й справа, що навести такий приклад, коли АхБ і БхА мають різні назви не зможе ніхто, попри всі заяви про "елементарність"
Тому що існують офіційні правила номенклатури, записані у International Code of Nomenclature for Cultivated Plants (ICNCP), де чорним по білому написано:
A grex name applies to a cross and its reciprocal. - тобто одна назва для кросу та зворотньої пари
І так, хто мама, а хто папа - може дуже впливати на кінцевий результат, саме тому відповідальні садівники пишуть поряд з імʼям уточнення хто на кого
[ 16 січня 2023 р. 12:24 ] ⁨Stanislav⁩: Реєстрація всіх світових гібридів проводиться в RHS. Там свої правила.
[ 16 січня 2023 р. 12:58 ] ⁨Ксенія⁩: Які? (yo)
[ 16 січня 2023 р. 13:10 ] ⁨Stanislav⁩: Изображение
[ 16 січня 2023 р. 13:10 ] ⁨Stanislav⁩:Изображение
[ 16 січня 2023 р. 13:10 ] ⁨Stanislav⁩: Другий приклад кінь і осел. Мул і лошак
[ 16 січня 2023 р. 13:12 ] ⁨Stanislav⁩: Кожен з батьків відповідає за передачу певних генів. Я в черевичках не сильний. Але при гібридизації катлей, читав, що пр батьківській лінії передається розмір і форма квітки.
Продовження далі...
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Тема з вайбер-групи. Гібридизація - нюанси та підводні камені

Сообщение Тина »

[ 16 січня 2023 р. 13:20 ] ⁨Ірина⁩: Але ж у вас в прикладі різні довіани!
[ 16 січня 2023 р. 13:21 ] ⁨Ірина⁩: Звичайно що діти будуть різні, вони різні навіть від однієї мами та тата! Питання про назву рослини. Назва ж та сама буде?
[ 16 січня 2023 р. 13:26 ] ⁨Stanislav⁩: Вид довіана. Ауреа стара назва/синонім.
[ 16 січня 2023 р. 13:26 ] ⁨Stanislav⁩: Не буде. Трохи зайнятий. Пізніше знайду вам докази.
[ 16 січня 2023 р. 13:30 ] ⁨Ксенія⁩: Фотоповідомлення
[ 16 січня 2023 р. 13:30 ] ⁨Ксенія⁩: такі випадки трапляються, коли існує суперечка між тим один це вид чи два різні

так само, як нещодавно це сталося з phal speciosa і tetraspis - були окремі види, а стали синонімами і тепер можна знайти дуже кумедні речі

наприклад було:
Phal YangYang New Star = tetraspis + speciosa

тепер стало speciosa = tetraspis і виходить

YangYang New Star = tetraspis + tetraspis
[ 16 січня 2023 р. 13:34 ] ⁨Ксенія⁩: там само з Cattleya dowiana та Cattleya aurea - було багато суперечок різні це види чи один і якийсь час допускався запис Cattleya aurea у якості одного з батьків, тому і назви різні у гібридів
зараз, наскільки мені відомо, Cattleya aurea не приймається
[ 16 січня 2023 р. 13:35 ] ⁨Лариса Кононюк⁩: Мои 5копеек. Я когда-то тоже пыталась разобраться в премудростях имён гибридов. Из всей информации что я перечитала, поняла что при регистрации не имеет значение кто папа, кто мама - гибрид в любом случае будет носить одно имя. Для внешнего вида растения кто на кого опылялся действительно может иметь значение, но это правило не всегда работает. Поэтому если 50% трианы и 50% довианы это гибрид Maggie Raphael, вне зависимости кого на кого опыляли. Путаница происходит из-за того, что в определенных временных рамках некоторые орхидеи считались отдельными видами или наоборот не являлись таковыми. В приведенном Станиславом примере имеет значение не порядок написания родителей, а то что колумбийская довиана аурея, считалась не вариететом довианы, а отдельным видом.
[ 16 січня 2023 р. 13:45 ] ⁨Ірина⁩: Супер!!! Дякую!!! Така пізнавальна дискусія вийшла!!! 👍
[ 16 січня 2023 р. 14:07 ] ⁨AnastasiyaS⁩: У тварин жіночі і чоловічі особини, і у них різні хромосоми. В орхідей жіночі і чоловічі генеративні органи знаходяться на одній тій самій рослині, тому мені так здається, що з точки зору генетики у рослин немає значення, хто батько, хто матір, а на зовнішній вигляд (фенотип) це може впливати.
[ 16 січня 2023 р. 14:19 ] ⁨Пузирьова Юлія⁩: За правилами, гібрид визначається саме по батькам, а не по їх варіаціям. Якщо використовуються варіації і результат має певні особливості (як-то особливий колір), то він тоді може отримати клонове ім'я.
Наприклад, Каттлея Орвіндус, при використанні батьків з варіаціями, набуває фіолетового кольору, а не рожевого, тоді вона може стати Каттлея Орвіндус "Фіола". Якось так.
[ 16 січня 2023 р. 14:55 ] ⁨Сергій⁩: На примере катасетумов, где есть половой диморфизм, не все так однозначно. Видел фото, где АхБ все тёмные, а Б×А все коричневые и пятнистые, и хотя это может называться одинаково, но имеет разные номера кроссов у садовника, и по сути есть разными растениями
[ 16 січня 2023 р. 15:13 ] ⁨Лариса⁩: Нашла 🐾
[ 16 січня 2023 р. 15:13 ] ⁨Лариса⁩: Изображение
[ 16 січня 2023 р. 15:13 ] ⁨Лариса⁩: Изображение
[ 16 січня 2023 р. 15:14 ] ⁨Лариса⁩: Фото мои 🥰
Продовження далі ..
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7350
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Тема з вайбер-групи. Гібридизація - нюанси та підводні камені

Сообщение Тина »

[ 16 січня 2023 р. 16:07 ] ⁨Tamara⁩: Я теж таке бачила неодноразово і тепер пишу назву правильно , хто перший , а хто другий , Аx B чи В x A , щоб знать , як виглядає
[ 16 січня 2023 р. 16:33 ] ⁨Юлия⁩: Ох ничёсе, как вас всех торкнуло... пока дочитала до конца, думала, что и забуду, как себя звать. (crazy)
[ 16 січня 2023 р. 16:33 ] ⁨Антонина Ребенок⁩: А я шо читала, шо радио слушала. (wink)(laugh)
[ 16 січня 2023 р. 16:43 ] ⁨Инна Самсонова⁩: Не ты одна 😁
[ 16 січня 2023 р. 16:53 ] ⁨Антонина Ребенок⁩: Ну вУмные девки у нас. Аж оторопь берёт. Им всю родословную распиши, а мне шоб просто красивенько. (wink)(laugh)(like)
[ 16 січня 2023 р. 17:01 ] ⁨Антонина Ребенок⁩: А если серьёзно, МОЛОДЦЫ девочки/мальчики. Всегда поражали и вызывали уважение люди, которые скурпулёзно докапываютя и собирают инфу о происхождении/произростании/содержании. И читать интересно. (heart)
[ 16 січня 2023 р. 17:08 ] ⁨Головко Юлия⁩: А меня порадовало такое количество высказываний. Ну все просто умнички!
И даже не хочется ничего резюмировать, всё равно на нашу любовь к орхам причины реципрокного скрещивания и его связь с очередностью родительской пары грекса не влияют, это, как там...- "академическая туфта"(smiley)
[ 16 січня 2023 р. 17:26 ] ⁨Ксенія⁩: а комусь ця "академічна туфта" допомогає грошики зберегти, щоб не купляти те, де заздалегідь буде програшний результат :)
[ 16 січня 2023 р. 17:26 ] ⁨Ксенія⁩: так що це як подивитись ))
[ 16 січня 2023 р. 18:20 ] ⁨Сергій⁩: Я уже жалею что сказал эти слова ))) конечно это важно, но подавляющем большинству таких любителей как мы не удаётся угадать результат, больше ориентируешься на то что уже процвело. Но бывает что сразу смотришь и думаешь что это будет не то что тебе нравится
[ 16 січня 2023 р. 18:22 ] ⁨Сергій⁩: Интересный факт недавно прочитал что в кроссах с довианой до 25 процентов получается семи альбы . Желтая каттлея с рецессивным жёлтым даёт белый
[ 16 січня 2023 р. 18:24 ] ⁨Stanislav⁩: Ксенія, я не зміг знайти доказів, і звернувся до спеціалістів в групі по гібридизації
[ 16 січня 2023 р. 18:25 ] ⁨Stanislav⁩: Маю вже пару відписів, що підтверджують вашу думку. Для мене це відро холодної води, завжди думав по іншому.
[ 16 січня 2023 р. 18:27 ] ⁨Stanislav⁩: Постараються прислати лінк по правилам реєстрації в RHS.
[ 16 січня 2023 р. 18:29 ] ⁨Головко Юлия⁩: Сережа, я не обижаюсь, правда (smiley)
Но в мою копилку фраза попала(wink), редко, когда так изящно и ёмко характеризуют (like). Можно студентов троллить(wink)
[ 16 січня 2023 р. 18:31 ] ⁨Stanislav⁩: Пишуть, що звичайно в АхВ і ВхА діти будуть трохи відрізняються. Якщо вони сильно відрізняються- то ви маєте право подати спеціальну петицію, і можна зареєструвати зворотній гібрид під новим іменем.
[ 16 січня 2023 р. 18:33 ] ⁨Головко Юлия⁩: Станислав, снимаю шляпу: Вы превратили лёгкое препирательство в канонический научный диспут , признав правоту оппонента.
[ 16 січня 2023 р. 18:38 ] ⁨Stanislav⁩: Я дякую опоненту, сьогодні я навчився чогось нового. Так вийшло, що в конях і віслюках я розбираюсь ліпше ніж в орхідеях 🫣
[ 16 січня 2023 р. 18:57 ] ⁨AnastasiyaS⁩: Вибачаюсь, якщо комусь набридла тема про схрещування орхідей. Але я знайшла цікаву статтю про поняття статі у рослин. Якщо коротко - рослини не передають свої гени однаково через чоловічі/жіночі генеративні органи.
https://www.researchgate.net/publicatio ... _in_plants
Тож є наукове підгрунтя для ствердження, що АхВ не рівне ВхА
[ 16 січня 2023 р. 19:19 ] ⁨Ксенія⁩: Дякую, про можливість подати петицію я не знала
[ 17 січня 2023 р. 3:41 ] ⁨Жанна⁩: Повертаючись до теми селекції, хто мав справу з бегоніями, то має знати, що після схрещування, хто з рослин ростить коробочку з насінням, той і передає розмір і форму наступному поколінню, а за колір відповідає «тато». Якось так.
[ 17 січня 2023 р. 3:41 ] ⁨Жанна⁩: Але чи це розповсюджується однаково на всі види рослин - незнаю🤔
[ 17 січня 2023 р. 3:45 ] ⁨Жанна⁩: Є українські селекціонери бегоній і стрептокарпусів Єнікеєви, ведуть свій канал на ютубі, думаю якщо конкретно їх запитати про це, то можна дізнатися правильний варіант, бо виходячи з цих знань, вони практикують.
Ответить

Вернуться в «Темы из группы Вайбер»