Конкурсные работы

Уход за орхидеей Фаленопсис. Информация про орхидеи Phalaenopsis.

Модератор: Sventana

Ответить
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Конкурсные работы

Сообщение Тина »

Гибридный фаленоспис
На фото перша із 16 купованих та 4 самостійно вирощених орхідей. Ця рослина придбана у червні 2013 року. З того часу значно збільшилась у розмірі і цвіте кожного року. У 2015 використала цитокінінову пасту і виростила 3 дітки, які вже ростуть окремо, але повільно, хоча дітка білої такого ж віку вже починає цвісти. Ця орхідея (що на фото) не хворіла. Стоїть на західному вікні, але притіняється. Поливаю кожного тижня ставлячи у воду на 15хв. або пробиваючи залежно від стану коренів та субстракту. Підживлювати двічі на місяць. Щотижня протираю листя вологою ганчіркою.

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Автор:Ira Kuzyura
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phal. gigantea Asendorfer, Germany

Справжній старожил моєї колекції, отриманий в 2011 році з Asendorfer (Німеччина). За 7 років я якось звиклася з думкою, що це декоративно-листяна рослина, тим більше, що листя у гігантеї й справді надзвичайно красиве. Загалом у мене склалось враження, що рослина абсолютно невибаглива, росте добре – ну, правда дууууже повільно, та й кореневу нарощує активно. Сидить в пластиковому горщику в місцевій корі середньо-крупної фракції, полив з просушками. Взимку просушки довші. Підживлення кореневе мінеральним комплексом для орхідей, із зменшенням у зимовий період.
Була надзвичайно здивована, побачивши в листопаді 2017 року квітконіс, адже зменшення світлового дня, пониження температур, та й взимку всі рослини переїжджають на настінне панно під підсвітку. От я вирішила – хай буде як є, але умов я не мінятиму. І надзвичайно великим було моє здивування, коли, повернувшись з відпустки я побачила, що цвітінню – бути) І – неможливо описати ту суміш емоцій, коли квіти розпустились – ейфорія, щастя, здивування….
Цвітіння тривало майже 2 місяці, квіти ароматні, проте запах чути, лише коли знаходишся впритул до рослини. Запах, до речі, дуже дивний, ні на що не схожий, з якимись цитрусовими нотками, проте - не сказала б, що дуже приємний :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Автор: Valita
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phal. parishii Schwerter 2016 год

Колись прийшла мені в голову думка, мати в колекції все види з секції appendiculata. Так у моїй колекції в 2016 році з’явився parishii, отриманий з Schwerter (Німеччина). Довго думала над тим, як все ж таки варто його посадити – на блок чи в горщик, і в результаті опинився-таки він у мене в горщику в пінії середньо-дрібної фракції. З самого початку пішов активно рости, і майже за два роки, його цвітіння регулярно радує мене в весняно-літню пору. Абсолютно невибагливий та, як і всі інші фаленопсиси, поливається з просушками, в кожен полив (взимку рідше), отримує підживлення мінеральним комплексним добривом для орхідей. Досить виражений період спокою взимку, практично відсутня динаміка росту кореневою і вегетативної маси.
Загалом – дуже приємна мініатюрка, однозначно рекомендую мати в колекції
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Автор:Valita
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phal. violacea GG116 Black #1×#3

Я просто обожнюю віолацеї – їх форма квітів, забарвлення, аромат… І мені завжди хотілося мати їх, таких різнокольорово-надзвичайних, багато у себе вдома. Цей темний клон я примітила в азіатському замовленні на початку 2016 року, і недовго думаючи, замовила. Проте, як часто буває з азіатськими замовленнями – рослинка приїхала значно меншою, ніж на фото постачальника, та ще й з гниллю на шийці. Отже, взяла я в руки скальпель, вичистила все, залила фунгіцидом, і потяглись дні очікування. Пройшов певний час, і я помітила, що рослинка почувається добре, активно пішов в ріст новий листок і коріння.
І яким же було моє здивування, коли через деякий час я побачила квітконіс (хоча і була в мене віолацея, що квітувала в меншому розмірі, але ж там була абсолютно здорова рослина).
Квітконіс розвивався швидко, а я гадала – буде пересорт чи ні. Виявилось – що таки ні) Так, більше місяця я насолоджувалась цим надзвичайно темним ароматним клоном. Росте посаджена у мох в горщику – після отримання я її ще ни разу не пересаджувала, лише розпушила сам комок, щоб краще сох. Планую пересадити в кору середньої фракції. Полив з просушками, підживлення в кожен полив у період активного росту, із зменшенням у зимовий (диктується мікрокліматом моєї квартири)

ИзображениеИзображение
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Гібридний фаленопсис


У моєму улюбленому фільмі є зворушливо лаконічна фраза…. Корабли приходять и уходят…яку життя трансформувало для мене у просте і очевидне…

“Мої квіти йдуть і повертаються”

У споконвічній історії “ти і квітка”, схоже, закладено трохи більше , аніж уся прадавність світу .
Тихий голос, , що веде нас від дитинства, голос, який пробиває поверхню життя, робить нас, успішних і цілеспрямованих, глибокими внутрішніми дітьми, щемливий голос веде нас до пошуків внутрішнього раю.
Усі тисячі історій, “як квітка знайшла мене”, - сто разів різні і мільйон разів одинакові.
Ми знаходимо себе у одній з пелюсток, кожен – у своїй,
І якби довго не довелося опиратися, вона все одно веде за собою...
ДО ПОШУКІВ РАЮ.
Ця історія коротка, як зернятко.
У обіймах одного з перших фаленопсисів, довелося пережити …багато!
Куплений одного ранку у крамниці поблизу, він приніс з собою пристрасну радість ...


Незвичайна форма, велетні -квітконоси і безліч квітів.. .
ІСТОРІЯ НЕВМІЛОСТІ ТРИВАЛА НЕДОВГО, залитим, він почав тихо згасати, і ані знання того часу, ані ліки не допомагали, він згас не залишивши нічого, окрім коріння !
Від розпачу і болю , ВІД НЕБАЖАННЯ БУТИ СВІДКОМ заподіяного, довелося виставити його у спільний коридор, і з винесеним чітким рішенням — ніяких квітів.. !
Минуло багато днів і тижнів, і у якусь мить, поспіхом повертаючись з роботи, мимохіть підійшовши до того, що колись було квіткою, довелось звісно, як у хорошій добрій казці, здивуватися ….
На чорному пеньочку, який давно ніхто не поливав, зародилося життя.....
Схоже, це єдина квітка сьогодні, яка не перестає квітнути, знає про те, що у цієї історіі, довжиною у життя, немає краю....
Майже до сухого залишку розпродана колекція якимось дивом поповнюється знову, і ще один ранок, який чекає завтра, ти проведеш у довгому у зосередженому розгляданні пелюстки,
Весь масштаб світу у ній…. і немає йому кінця......
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Автор:zirka
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phalaenopsis schilleriana x gigantea


Купила в магазине подростком года три тому назад. В прошлом 2017 году пытался вырастить цветонос, но не вытянул его. В этом году, наконец, порадовал цветением.

Уход самый обычный. Только освещение для него более сильное, чем для обычных гибридных фаленопсисов - растет на восточной стороне с хорошей подсветкой. Поливаю раз в неделю, замачиваю в слабом растворе удобрений. Отличается упорным желанием вывалиться из горшка, сам лежит на боку и большая часть корней торчит сверху.

Цветы сначала мне не понравились. Они были блеклые, верхний сепалий сильно загибался назад, совершенно несуразные были цветы. Но прошло несколько дней и свершилось чудо, они расправились, выровнялись, набрали цвет и размер. Сейчас цветы 5-6 см довольно насыщенного розового цвета с удивительным сочетанием мягкого блеска нежного шелка и задорных веснушек. На фоне красивых разрисованных листьев смотрятся очень эффектно. А еще у цветов очень легкий тонкий аромат.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Автор: Ирэна
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phalaenopsis stuartiana yellow x sib

Поставщик Yaphon Orch Тайвань. У меня с июля 2013 г. Первые три года мы отчаянно боролись за жизнь. Пришлось использовать всё – радифарм, максикроп, витамины, янтарку ….. Меняла место содержания. Согласился жить, когда я посадила его в не очень крупную кору с дренажом из пенопласта, горшочек поставила в кашпошку, на дне которой постоянно была вода. После всех мучений, проб и ошибок почти через четыре года окреп и зацвел. Сейчас растет все в тех же условиях с пенопластом и водой внизу в кашпо, но горшочек уже понадобился большего размера. Полив раз в неделю замачиванием в слабом растворе удобрения. За неделю высыхает полностью, но ниже уровня коры вода есть почти постоянно.

Сначала цветы мне не понравились, они были какими-то слишком уж мелкими, слегка зеленоватыми и потому в моих джунглях просто терялись. Но через какое-то время они набрали цвет и стали действительно желтыми, хотя и остались мелкими, всего 4 см. В этом году опять ему что-то не понравилось - пытался вырастить два цветоноса, но вытянул только один и у цветов в этом году петалии более волнистые. Показываю цветение прошлого года и этого. Жду следующего года.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Автор:Ирэна
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phal. Princess Kaiulani

Этот фаленопсис появился в моей коллекции в 2011 году. Это была одна из моих первых орхидей, которые я заказала из-за границы. После магазинных гибридов так странно было получить кроху с тонкими и нежными салатовыми листиками величина самого большого из которых была 11 см. Через год моя Принцеска первый раз зацвела. Очень долго растила коротенький цветонос и сформировала на нем всего один бутончик, но когда открылся цветок я увидела необыкновенные яркие искрящиеся ультромариновые цвета и по всей комнате распростанился великолепный вкусный аромат. Восторгу не было предела. Сейчас это фаленопсис с довольно крупными размерами, длина листьев достигает 28 см. За все время проживания у меня пересаживался 1 раз. Живет в подвесном кашпо, летом притеняю от солнца, т.к. при интенсивном освещении листья сильно желтеют. Цветоносы живут по несколько лет. При росте нового цветоноса и формировании нового листа надо быть очень внимательным и во время направлять их рост в нужном направлении, т.к. листья и цветоносы поникающие.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Автор:Lakona
Аватара пользователя
Тина
Сообщения: 7341
Зарегистрирован: 13 янв 2009, 16:24
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Конкурсные работы

Сообщение Тина »


Phal. Liodoro

Один из старожилов в моем гринруме. Очень любим за прекрасные цветы, обильное цветение и замечательный аромат. В начале моего увлечение орхидеями у меня были только магазинные гибридные фаленопсисы. Я их покупала, мне их дарили, но когда я узнала, что среди гибридов бывают ароматные я начала искать их. Первый ароматный фаленопсис попавший в мою коллекцию стал Phal. Liodoro. Я была покорена и необычной расцветкой его цветов, которая была и яркой и нежной одновременно. За то время, что эта орхидея живет у меня, она притерпела довольно сильную трансформацию, на третий год я перестала подвязывать ей цветоносы к опорам и разрешила свободно ниспадать, розетка у фаленопсиса наклонилась в сторону света и через некоторое время я заметила, что моя Лиодоро начала формировать боковые точки роста, именно так это были не детки, а две дополнительных точки роста, которые быстро догнали по размерам центральную. На следующий год у основания ствола появились еще и прикорневые детки. Теперь так и растет эта куртина с массой цветоносов и листьев.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Автор:Lakona
Ответить

Вернуться в «Phalaenopsis»