Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Уход за орхидеями Paphiopedilum. Информация про орхидеи Paphiopedilum.

Модератор: Sventana

Ответить
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

На просторах нета была найдена мной статья одного француза, который делился своим опытом выращивания сеянцев ковача в гидропонной культуре. Повинуясь профессиональному рефлексу, перевела: авторских прав не соблюдаю, но и связаться с автором статьи оказалось невозможным.
Итак, статьи будет две: 1. Хроника выращивания, 2. Рецепт субстрата для гидропонной культуры.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Phragmipedium kovachii : хроніка вирощування 4 сіянців, майже звичайних (The chronicle of 4 almost ordinary plantlets)
Надруковано: 12 червня 2009 р. Автор: Steph | Оновлено: 12 жовтня 2010 р. | Кількість переглядів: 2002
Я не зміг прийти на WOC у м.Діжон, у 2005 р., але знайомі купили там фласки пана Аріаса (Arias). З огляду на помилки у бірках, про які у той час багато говорилося повсюди,пригадую, що мене тіпало від необхідності заплатити по 80 € за кожний сіянчик, не маючи при цьому впевненості, що це –саме той вид, який я купую.
Однак, як будь-який "башмачник",я вмирав від бажання завести ці рослини, а тому (з легкістю) здався, повторюючи собі, що не буває чогось за нічого.
У березні 2006 р., я став щасливим власником 4 сіянців, нещодавно витягнутих з фласки,за моєю звичкою того часу (до якої сьогодні я ставлюся з обережністю) я вирішив вирощувати їх у агро мінеральній ваті. Кожний сіянець був посаджений у окреми горщик з ПВХ. Я прочитав, про цей вид, що йому більше до вподоби жорстка вода (з кальцієм), та прохолодний клімат, тобто ті умови, в який він росте у природі. Оскільки мінеральна вата пропускає кальцій, я посадив їх у просто вату (Перекладач: !!! Не знаю, що це, більш детально про це у рецепті субстрату), промиту під краном. Однак, я вирощую все у теплі, на нижніх полицях можна отримати унайкращому випадку помірні умови.
Сянці приходять у норму, не виглядають нещасними від пересадки у вату.
Все ж таки, я не здатний на дива, у вересні 2006 р., стан рослин просто нормальний (ніяких ознак росту). Нижче фото, яке я виставив у той час на slipperorchidforum.
Мох на поверхні погано почувається, та, для мене це означає, що фізико-хімічний баланс не ідеальний для сіянців (можливо, забагато мінеральних солей). Замість водопровідної води я вирішую використовувати воду осмосу для поливу, не міняючи вату.

Изображение
Изображение
Последний раз редактировалось Annoli 03 июл 2012, 07:24, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Перконаний у тому, що мої умови не підходять для двох маленьких (цей посів був grex першої генерації, що вирощувалася в культурі, не можна було розраховувати, що кожна рослина зростатиме, як кислиця ), я віддав один екземпляр іншому орхідеісту, сподіваючись, що його умови відрізнятимуться від моїх та сприятимуть початку росту, насправді рослинка вмерла в наступні місяці.
Не важливо, саме тому я їх купив декілька! Двоє "добре вгодованих" я переношу на балкон у теплу погоду , тобто починаючи з травня, поливаю й надалі осмосовою водою з невеличкою дозою добрива кожні 2 тижня (150 - 200 µs/cm у воді с початковим значенням менше за 50 µs/cm).
Червень 2007 р.: Результат непоганий, але листя має тенденцію закручуватися.
Изображение
Изображение
Последний раз редактировалось Annoli 03 июл 2012, 07:25, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Другий "великий" сіянець приблизно того ж самого розміру, але листя більш тонке (жах! Чи не гібриди це!), третя рослина залишається сіянцем, це пояснюється тим, що вона не може відростити нове коріння.
Нарешті, в мене враження, що їм підходить культура з низькими показниками солоності (у мінеральній ваті), а перебування у кімнаті із помірним- теплим кліматом ніяк не впливають на зростання. Вирішую пересадити все це маленьке хазяйство у підготовлену вату (рецепт в окремому файлі) та припиняю літні виноси на вулицю. Ходом, помічаю, що надлишок солей не призводить до почорніння кінчиків листя, як у випадку P. besseae, але я припускаю, що він відповідальний за погане відростання коріння, а тому й за блокування рослин.
Наприкінці 2007 р. рост цих малюків прискорюється у випадку двох «великих», а тому я їх пересаджую у горщики 12 см:
Квітень 2008 р.: станом на цей час мох погано почувається (вата все ще занадто насичена)
Изображение
Изображение
Последний раз редактировалось Annoli 03 июл 2012, 07:26, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Трьома місяцями пізніше ці ж самі рослини збільшилися у 1,5 рази! Лівого (на попередньому фото) можна впізнати на нижньому фото за його більш тонким листям.
Маленький у квадратному горщику намагається випустити корінці, але все дарма, й я вирішую не показувати його більше на фотографіях, припустивши, що більше він не виросте.
Травень 2008 р. : мох позеленів завдяки чисельним поливам осмосовою водою протягом декількох тижнів, можна побачити перші проталії папороті
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Наприкінці 2008 р. обидві рослини одночасно припиняють рост, аби дати нову розетку. Рослина з тонким листям дала одну розетку, а інша – дві. У той час, як я розраховував на зрілість, основні розетки припинили розвиток й скоро відімруть. Однак, умови, в яких вони в мене живуть вже більше двох років, їм, начебто підходять, хоча вони й протилежні природним умовам (проблема полягає в тому, що ніхто не знає "ідеального" способу вирощування цієї рослини, яка ще й потрапила до штучного середовища. Діяти вимушений навмання).
В кінці року, рослини роблять вирішальне зусилля, в тому числі й малий, якого я припинив фотографувати у квітні 2008 р., він, нарешті, почав рости.
Таким чином ми у 2009 р., одна з рослин досягає, нарешті, дорослого віку (± 60 см. розмах листя) та, о! який сюрприз!, випускає стоп-лист! Дві інші рослини почуваються добре, але вони менш сильні. Зверху вниз: "Thin Ironclad Leaves Kovachii" (TILK для друзів), потім другий «великий» з його двома новими розетками, які також вирішили дати діточок (я підозрюю, что цей вид добре розвивається тільки у великих горщиках), і нарешті найменший, якого я жодного разу не пересаджував з 2007 р., який почав рости після 3 років нерухомості.
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

З цього часу, продовження хронічки стосується, звичайно "Tilk",та його квітконосу.
Невеличке повернення у минуле, таким він був 17 квітня 2009 р:
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

8 травня:
Изображение
Изображение

15 травня:
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

21 травня: я вирішив перенести рослину у вітальню, після того, як випадково подивився на сайті А. Манріка (A. Manrique) галерею жахів ( la galerie des horreurs), які відбуваються із рослинами під сильним сонцем. Стебло ще не почервоніло, але тиждень тому воно було ще невидимим. Терпіння, тільки терпіння...
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

28 травня : рослина від переїзду не постраждала. Стебло починає червоніти.
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

3 червня:
Изображение
Изображение

11 червня:
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Бутон вже добре видно напросвіт. Я констатую, що він овальний и дуже мохнатий. А тому мене вже гризе менше сумнівів щодо виду рослини, і я вирішую оприлюднити цю сторінку.
15червня : ось бутон
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

19 червня
Изображение
Изображение
27 червня
Изображение
Изображение
7 липня
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Бутон не дозрів (ви, мабуть, здогадались;o!) ), я чекаю на наступне цвітіння в умовах, які мають краще підходити рослинам. Але вони , здається, не збираються це робити цього року.
Сьогодні 12 жовтня 2010 р, і я поспішив із висновками: у двох дорослих ростів з’явилося по 2 стоп-листу, Мені кортить якнайшвидше побачити, які будуть квіти...
Аватара пользователя
yucka
Модератор
Сообщения: 3362
Зарегистрирован: 18 июн 2010, 21:22
Город: Бровары
Откуда: Бровары

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение yucka »

Илонна, всё понятно, но где гидропоника? По моему разумению гидропоника-это полностью в воде, полугидро-это в керамзите, а тут где гидропоника? На басакубис больше похоже.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Спасибо, Юля, забыла статью про субстрат добавить. Сейчас сделаю. В статье про субстрат автор называет это гидропоникой. Насколько я поняла он выращивает это все в минеральной вате, чуть ли не строительной. В переводе ссылки на сайты с картинками, может, кто поймет и подскажет, что оно такое.
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Нотатки перекладача: що воно таке, та вата (фр.laine de roche), я не знаю, тому дивіться і вирішуйте. За змістом це – субстрат для гідропоніки. Хто може підказати, як це називається нашою мовою, буду дуже вдячна: http://www.biofloral.com/fr/Laine-de-ro ... roche.aspx Цей продукт продається як субстрат.


Вирощування у мінеральній ваті
Надруковано: 2 грудня 2008 р. Автор: Steph Оновлено: 2 грудня 2008 р. | Кількість переглядів: 2283
Як і у випадку інших субстратів, вату треба підготувати, тому що вона містить фабричні домішки, які не слід залишати, до того ж ці домішки містять вапняк.

Для цього вату кладуть у пластиковий таз (бажано вдягнути захисну респіраторну маску) та заливають водою з-під крану. У суміш кладуть якоїсь кислоти (азотної, лимонної, хлорної, уксусної) доти, доки рівень pH всієї суміші не досягне приблизно 5,5. Починаючи з цього моменту процес затягується. Треба, щоб вата мокла принаймні 2-3 дні до поного виведення вапняку, треба також слідити за тим, щоб рівень pH води не занадто швидко підвищувався (якщо таке відбувається, додайте ще кислоти).

Здогадуюсь, що є хитруни, які думають "якщо зменшити pH ще більше, справа піде швидше… ". Насправді цього не можна робити : нижче за pH = 5.6 вата пошкоджується, а її термін придатності зменшується.

Через 2-3 дні pH не піднімається вище за 6 – 6,5 ? Значить готово !

Воду з тазу вилити, потім ретельно промити під струмом водопровідної, дощової або осмосової води (це може бути корисним для пересадки Phrag. besseae або Disa). Коли рівень провідності (EC) суміші буде дорівнювати рівню провідності води, якою промивається, готово, вату можна використовувати, тепер вона інертна.

• Посадка

Проводиться у вологу вату.

Коріння рослини треба спочатку очистити від будь-яких залишків минулого субстрату, якщо субстрат був органічним, це дуже важливо. Якщо це необхідно, у деяких видів, що мають розвининене коріння на кшталт Cochleanthes/Pabstia, не вагаючись відрізаємо корінці, які приросли до моху або кори, аби вони не потрапили до нового субстрату. Дійсно, у ваті висока вологість може призвести до гниття органічних матеріалів, згубивши рослину.

З іншого боку, для пересадки не треба чекати, доки рослина дасть нове коріння. Вона живитиметься старим корінням підчас всього періоду адаптації, протягом якого субстрату треба давати трохи просохнути між двома поливами (але не повністю). Коли з’являються нов. Ікорінці, вони вже пристосовані, а тому можна починати поливати стільки, скільки хочете.

• Догляд
Саме тут все ускладнюється. Оскільки субстрат інертний, знадобиться справжня програма внесення добрив, добавок (вітамінів та амінокислот), щоб компенсувати нестачу біохімічних реакцій грунту. Вочевидь, це причина, хоча й не єдина, з якої епіфіти майже безпроблемні у вирощуванні, в той час, як деякі грунтові види не можуть живитися більш-менш довгий час.
Оскільки рослини будуть отримувати живлення постійно (так само і в напів гідропонній культурі), полив буде проводитися весь час поживним розчином. Просто водою поливають тільки, якщо було внесено забагато добрива (або ж якщо немає часу приготувати розчин, це не дуже страшно).

Горщик добре поливають, чекають, доки вода вилл’ться з дренажних дірок, таким чином видаляються відходи попередніх поливів. У таких умовах рівень провідності та pH наближаються до рівня поживного розчину, і все відбувається на рівні складу грунту, так начибто ми пересадили рослину поновій. Перший цикл живлення, який я розробив, такий :

Полив 1 добриво + Supervit
Полив 2 rhizotonic + Supervit
Полив 3 добриво + Supervit
Полив 4 добриво + Superthrive
attention, le superthrive n'est plus autorisé à partir de 2008
НП: щоб зрозуміти, що воно таке rhizotonic (стимулятор росту коріння) , дивимося: http://agro-logic.ru/shop/fertilizer/296
Supervit: http://rastok.net/index.php/hesirastok/hesisupervit
Superthrive: http://www.bonsaisale.ru/e-store/access ... NT_ID=3942

Доза добрива залежить від самих рослин, я використовую в середньому 0.7 ms/cm² органічного добрива типу 3,5/2/6 у воді, вже збагаченій нітратом кальцію. Мій рівень pH поливу - 6. Supervit, 5 крапель на 15 літрів, те ж саме для Superthrive, немає приводу кричати про допінг рослин!

• Нестача елементів

В мене вона спостерігалася тільки на деяких пафах секції Coryopedilum, Paphiopedilum та Parvisepalum (меншою мірою), а також на Habenaria. У цього явища може бути дві прични: відсутність біохімічних реакцій у грунті та зависока кислотність біля коріння. Ця кислотність пошкоджує вату, яка в свою чергу виділяє кальцій (та й, можливо, алюміній у значних дозах, але це слід було б перевірити спеціальним аналізом листя). РH підвищується та блокує засвоєння інших олігоелементів, таких як марганець та цинк. Одну нестачу можна на сьогодні виправити внесенням добавок Mn та Zn відносно до заліза (Fe), та підвищуючи час від часу pH розчину.

• Радості

Коли всі вище згадані проблеми подолані, очікуєш на винагороду, чи не так?

Не хвилюємося, винагорода буде!
• По-перше, це найзручніший субстрат для вирощування рослин, які вважаються капризними Серед інших можна назвати: Acacallis, Pabstia, Cymbidiella, Esmeralda всі вони добре ростить за таких умов.
• Термін використання вати -3 роки мінімум, 5 максимум. Таким чином немає потреби пересаджувати рослини, якщо тільки вони не розрослися.
• Полив здійснюється набагато рідше, ніж при вирощуванні у корі, значно менше клопоту підчас від’їзду у відпустку. З іншого боку, зменшується ризик заливання рослини завдяки повітрю, що залишається у горщику.
• Оскільки оорхідеє весь час живляться та поливаються, їх зростання стає більш однорідним, вони набирають гарно масу (за винятком хворих рослин).

Додано 28-03-2008
З огляду на успіхи на поразки квіткарів, треба підкреслити деякі моменти, про які слід пам’ятати кожному, хто хоче цим займатися.
Фізичні властивості рослинницької мінеральної вати такі:
- зберігання великої кількості водних розчинів
- відсутність селективного всмоктування мінеральних солей та олігоелементів.

З цього випливає два види ризиків у її використанні:
• Потенціально висока кислотність середовища, якщо використовуються кислотне добриво, а поливи рідки з приводу того, що субстрат ще вологий: існує ризик перенасичення солями та олігоелементами, вата сама по собі може почати розкладатися та виділяти кальцій. Порушується хімічний баланс, якщо не пересадити рослини , скорегувавши внесення добрив, вони зазнають низку проблем. АЛЕ: час від часу корисно вносити кислотне добриво для підтримання бактеріальної мікрофлори у горщику; тієї мікрофлори, яка «перетравить» мертве коріння, не залишивши його грибам або бактеріям-паразитам.

• Зависока концентрація, якщо давати субстрату пересихати… вода випаровується, концентрація збільшується, цьому ніяк не заподієш, проста математика. Про це слід пам’ятати, встановлюючи власну частоту поливів.
Таким чином не слді поливати розчином нормальної концентрації, як це робиться при вирощуванні в інших середовищах, та навіть в напів-гідрапоніці. Насправді вата не вбирає в себе мінеральні солі та повністю їх віддає корінню. Вона складує тільки водні розчини, якими її поливають, це означає, що концентрація біля коріння точно підвищиться, якщо вода випарується, до того ж солі залишаються значно довше у доступній для поглинання формі, ніж в корі.
Таким чином, прийом полягає в тому, щоб враховувати концентрацію в горщику на дату наступного поливу, Д+10, наприклад в моєму випадку. Можна розрахувати розчин з дозою, середня концентрація якої досягає між двома поливами рівня, необхідного конкретній рослині. На практиці, такий розрахунок задовгий та частіш за все даремний. Практичним шляхом я встановив «оптимальну» дозу для рослини, ділю її на кількість «трьох днів», що розділяють поливи. 10 днів, це майже 3*3дні, моя доза добрив ділиться тому на 3.
Звичайно, якщо квіткар хоче поливати кожні 3 або 4 дні, наприклад влітку, він обирає дозу близьку для дози, що використовується при вирощування в корі, але треба, щоб він поливав чистою водою, якщо має намір поїхати кудись, інакше по поверненню його чекатимуть погані новини щодо коріння грунтових ролсин.
Щодо програми добрив, вона також значно спростилася.
Полив 1 ДОбриво + Supervit
Полив 2 Осмосова вода + Rhizotonic

Я зробив висновок, що задля отримання всіх переваг вирощування в мінеральній ваті, тобто поливати кожні 10 днів, ні про що пе піклуючись в інші дні, краще обирати сумін вода/добриво слабої концентрації, за винятком деяких випадків, та без наступного впливу на pH.

Аватара пользователя
Дачница
Сообщения: 337
Зарегистрирован: 28 дек 2009, 14:54
Город: Москва
Откуда: Москва

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Дачница »

Статья наверняка интересная. Жаль, что я по украински ничего не понимаю :(
мои орхидеи https://photos.google.com/albums
вышивка http://oksart.my1.ru/
Аватара пользователя
Fondora
Сообщения: 341
Зарегистрирован: 29 дек 2009, 09:01
Город: Москва
Откуда: РФ, Москва

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Fondora »

http://translate.google.ru/ - Оксан, попробуй вот так. Классно всё это - с английского на украинский, а потом на русский.... :drink
Аватара пользователя
Дачница
Сообщения: 337
Зарегистрирован: 28 дек 2009, 14:54
Город: Москва
Откуда: Москва

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Дачница »

Спасибо, Танюша! :drink
мои орхидеи https://photos.google.com/albums
вышивка http://oksart.my1.ru/
Аватара пользователя
Annoli
Сообщения: 5096
Зарегистрирован: 27 фев 2010, 07:54
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Выращивание Phragmipedium kovachii на гидропонике

Сообщение Annoli »

Автор статьи был найден и идентифицирован -Stéphane Hebler. Он с радостью ответит на все вопросы, если таковые возникнут. Вопросы оставляем в этой теме :)
Ответить

Вернуться в «Paphiopedilum»