Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Модератор: Sventana

Аватара пользователя
Valita
Сообщения: 1801
Зарегистрирован: 21 сен 2010, 22:49
Город: Kiev
Откуда: Kiev

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Valita »

я бы поливала когда испарины нету уже
Стихий четыре.
Чувств как будто пять,
И сто загадок.
Стоит ли считать?


со мной на "ты"
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

RedTower писал(а):А я вот думала, поливать нужно, когда воды нет или когда испарины нет уже?
У моих пока есть вода есть и испарина.
Аватара пользователя
RedTower
Сообщения: 213
Зарегистрирован: 26 апр 2012, 22:08
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение RedTower »

Вода заканчивается, а испарина еще есть.
Я доливаю как только вода закончилась...
Аватара пользователя
Ирисс
Сообщения: 90
Зарегистрирован: 03 ноя 2014, 12:54
Город: Днепропетровск
Откуда: Днепропетровск

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирисс »

RedTower писал(а):Вода заканчивается, а испарина еще есть.
Я доливаю как только вода закончилась...
Если я не ошибаюсь - метод полугидропоники, так называемый?.. Я немного побаиваюсь его, если честно - в квартире холодно, боюсь переохлаждения корней.
Я - не любитель, я - любователь!
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

Ирисс писал(а):в квартире холодно, боюсь переохлаждения корней.
Думаю, что в холодной квартире этот способ не годится.
Аватара пользователя
RedTower
Сообщения: 213
Зарегистрирован: 26 апр 2012, 22:08
Город: Киев
Откуда: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение RedTower »

Половина таких растений стоят на балконе, как и каттлеи в двойных горшках. Балкон бОльшую часть дня на проветривании + работает теплый пол, но не на полную.
Все живы, некоторые даже цветут :))
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

Перевод любезно сделан Annoli
Источник: http://lalam.pagesperso-orange.fr/orchi ... vachii.htm

Сага про Phragmidedium kovachii
За всіх часів відкриття нових орхідей супроводжувалося вибухом пристрастей. Люди вмирали, імперії будувалися і руйнувалися, ліси винищувалися, позбавляючи рослини їх природного середовища існування. І незмінно люди втрачали розум через бажання володіти рідкісною орхідеєю, а науковці билися один з одним, аби дати рослині своє ім’я. І ця історія - одна з численних історій про орхідеї. Але вона відбулася в наші дні, майже у нас на очах; було пролито багато чорнил з цього приводу на англомовних форумах, а світ орхідофілів роздирає на шматки ненависть. Історія, в якій є все: великі гроші, змагання репутацій, боротьба за владу, корупція. До того ж ця історія тільки почалась, а життя Phramipedium kovachii в дикій природі вже закінчилася.

Сага з Phragmipedium kovachii у головній ролі починається у травні 2002 року. Саме тоді фермер Фаустіно Медіна знайшов у Перу надзвичайну орхідею. Фрагміпедіум з чудовими бузковими квітами, розміром 15 см, комерційний і селекційний потенціал якого вочевидь перебільшує можливості phragmipedium besseae. Про свою знахідку він повідомляє перуанським ботанікам, які доходять висновку, що йдеться про новий вид.

Йдеться, таким чином, про нову рослину, тобто про рослину, яку визнані ботаніки і таксономісти повинні зареєструвати та назвати, а для цього надрукувати опис у міжнародному виданні. Однак, оскільки фрагмипедіуми знаходяться у додатку І Вашингтонської конвенції, їх перевезення через кордони суворо регламентується. До того ж рослина ще немає назви, а тому її не можна вивозити з Перу на законних засадах, аби показати спеціалістам, оскільки CITES не видає дозволів на неідентификовані рослини. Перуанські ботаніки домовилися із Єріком Кристенсоном, що він зробить опис рослини, залишаючись у США. Вони надіслали йому фотографії та описи, вихід статті, присвяченої новому Phragmipedium peruviana передбачено на 27 червня 2002 року у журналі "Orchids" (щомісячний журнал Американського орхідейного суспільства (American Orchid Society)).
А в цей час такий собі Майкл Ковач (американський імпортер орхідей) здійснює ділову подорож в Перу. Проводячі весь час у пошуку диких орхідей, що перуанці продають на узбіччях, на таксі він опиняється на маленькій сільській дорозі в Андах, яку називають "El Progresso". Водій таксі Жозе Мендоза відвозить його у місцину, де Ковачу показують незвичні екземпляри. Йому трапляється нагода купити 3 екземпляри чудових фрагмепідіумів з величезними фіолетовими квітками. Він одразу зрозумів, що йому випала нагода залишити свій слід в історії орхідей: він хоче, щоб рослина носила його ім’я, будь-якою ціною. Він залишає дві з трьох рослин Лі Муру (американський мисливець за орхідеями, в якого є комерційна ферма в Перу з 1996 року), ховає у валізі третю рослину і нелегально вивозить її, направившись напряму до ботанічного саду Марі Селбі у Флориді…
Селбі – американська організація, з великим авторитетом і гігантським бюджетом. Вона видає власну газету, а її колекція орхідей – одна з найбільш вражаючих у світі. В цій організації працює найбільша кількість видатних таксономістів, ліцензованих American Orchid Society. Кожного року саме в цьому ботанічному саду роблять опис десятків нових видів орхідей. Двоє з експертів Селбі ( Джон Т. Етвуд та Стіг Дальстром) приєднуються до Рікардо Фернандеса (начальника відділу орхідей музею історії природи Ліми, Перу), аби зробити опис рослини і дати їй офіційну назву Phragmipedium kovachii. 12 червня 2002 р. Селбі друкує спеціальне видання газети "Selbyana", випередивши на 2 тижні друк статті Еріка Крістенсона у журналі "Orchids". Таким чином, виграв Ковач: його офіційно визнано відкривачем ціє розкішної орхідеї, про яку він, до речі, нічого не знає, оскільки він її тільки купив на узбіччі менше ніж за 7 американських доларів.
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
В своєму природному середовищі ці фрагміпедіуми росли групами по 10-15 рослин, на кам’янистих схилах, на висоті приблизно у 2 000 метрів. Вапнянисті скелі були вкриті кам’янистим грунтом в декілька сантиметрів і товстим шаром брунатного моху. Коріння розросталося по скелі, вкрите подушкою з моху. Кислотність субстрату вар’ювала між 6,8 та 7,9. Рослини знаходилися на відкритому сонці, на схилах південно-західної орієнтації.
Коріння зібраних рослин досягало одного метра в довжину. Жорстке листя було довжиною у 55 см, шириною у 5 см.
З моменту відкриття у 2002 році було знайдено ще 6 нових колоній Phragmipedium kovachii : в регіоні Сен Мартен та Амазонії на півночі Перу. Всі колонії росли в широкій долині, оточені скелями висотою 2 700 м. Рослинам особливо подобалися вапняні скелі, вкриті високою травою із товстим шаром живого моху.
Дні стояли теплі, ночі прохолодні, висока вологість з другої половини дня і до сходу сонця. Вода зі всіх джерел поблизості містила дуже мало розчиннних солей (приблизно 20 ppm).
Рослини, які були офіційно зібрані в травні 2003 року, вирощувались у Лімі за помірних температур, гарному освітленні, у дуже рихлому субстраті, багатому на графітне каміння. Постійна вентиляція була необхідною для обмеження нападів різних захворювань. Спостерігалося два періоди цвітіння, перший – навесні, другий – восени. Квіти розвиваються приблизно три місяці (на цьому сайті можна подивитися ce site інформацію про вирощування P. kovachii).
Проте історія тільки-но почалася. Селбі знає, що має у своєму фонді незаконно вивезену рослину, а тому негайно відправляє її назад у Перу, але один з співробітників, Джон Етвуд, відокремив одну поділку та увіз її із собою у Вермонт. Але запізно: навіть якщо рослину повернули, війну вже було оголошено. Влада Перу подала скаргу з приводу незаконного вивезення орхідеї, що знаходилася під захистом Вашингтонської конвенції. Паралельно було запущено кампанію з викриття, яку провадила «американська орхідейна поліція»… Було проведено обшуки у Ковача, в Селбі та у деяких американських імпортерів орхідей. Було знайдено та вилучено рослину в Джона Етвуда. До великого жюрі було направлено багато звинувачень, і після декількох місяців спростовувань Селбі визнав свою провину.
Цим часом у Перу було незаконно зібрано тисячи екземплярів P. Kovachii. За декілька днів два перших осередка зростання було повністю спустошено. Рослини продавалися на європейському ринку (за чутками, ціна деяких екземплярів сягала
1000$), «складувалися» у теплицях в Перу (наприклад, у теплиці Кароль Вілена, якій належить "Vivero Agroriente"), очікуючи на дивовижну «легалізацію» в найближчі місяці. Багато з цих рослин загинуло.
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Скоро була знайдена третя популяція P. Kovachii, якій Харольд Коповіц (гуру у світі пафів та фрагів) присвятив велику статтю у журналі "Orchid Digest" (номер за жовтень – листопад - грудень 2003 р.). З цього приводу влада Перу видає два спеціальних дозволи місцевим виробникам (Альфредо Манріке Сіпану, який керує "Centro de Jardineria Manrique" та Маноло Аріасу з "Peruflora"), що дозволяли їм зібрати по 5 рослин з цієї популяції з метою штучної репродукції P. kovachii.
Окрім цих 10 перуанських рослин, призначених для розмноження, жоден з Phrag. Kovachii, що вирощується, не є законно отриманим. Тільки Phrag. Kovachii, вирощенні з насіння цих десяти рослин, вважатимуться законними, а для того, щоб сіянці досягли розміру цвітіння потрібно 5-6 років. Це означає, що з 2004 по 2010 рік у продажу на американському та європейському ринках не було легально отриманих дорослих рослин.
Місцезнаходження осердку, який сфотографував свого часу Коповіц, тримається в таємниці… Принаймі до того часу, як його було спустошено, як і три інших осередки. В Перу було створено справжню інфраструктуру з контрабанди орхідей, і ще як добре організовану, все це за потурання влади Перу, яка старанно і доброзичливо закривала очі. Жозе Мендоза, Лі Мур і багато інших нагріли на цьому руки. У порівнянні із цим винищенням, прості перуанці збирали зовсім небагато рослин, але все ж таки саме вони розпочали це розграбування. Для бідного місцевого населення збирання та перепродаж рослин є не більше, ніж спосіб виживання. Але ті, хто їх перепродавав (і не завжди перуанці), набивали собі повні кишені. Що б там не було, саме ми створили ринок, ми, колекціонери орхідей з багатих країн, готові заплатити будь-яку ціну, аби отримати рідкісну рослину.
Отака невірогідна історія нової орхідеї, яка віднині і на всі часи зветься Phragmipedium kovachii, а не P. peruviana.
Історія P. kovachii – тільки приклад, відтворення долі, якої зазнали до цього багато-багато видів орхідей, як наприклад Paphiopedilum vietnamense, і це тільки один з сотні прикладів. Деяким чином в їх зникненні винні ми, колекціонери орхідей. Можливо, на вашому шляху трапиться P. kovachii або інша орхідея під охороною. В цей момент вам треба буде зробити власний вибір, вирішити, чи везти її до себе додому.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У січні 2004 року ботанічний сад Марі Селбі було звинувачено у володінні та незаконному перевезенні нової орхідеї. Замість того, щоб відповідати на слуханні, ботанічний сад визнав себе винним та уклав угоду із американським урядом. Сад заплатив штраф у 5000 $ із випробувальним строком у 3 роки.
У листопаді 2004 року Майкл Коповіц визнав себе винним в участі у незаконній операції з вивезення орхідеї, його було засуджено до 1000$ штрафу та 2 років випробувального терміну.
Надруковано у «Orchid Digest» 68(4) (2004): Мануель Аріас Сільва отримав покарання у 21 місяць ув’язнення, три роки під наглядом і штрафом 5000$.
Надруковано у «Orchid Digest» 69(1) (2005): Джордж Норріс із «Spring», Техас, мав відсидіти у в’язниці 17 місяців, потім пройти 2 роки випробувального терміну. І хоча він не мав нічого спільного із Ковачем, його засудили за те, що він ввіз до США фрагміпедіуми, які він свідомо неправильно позначив, в самому розпалі справи Ковача.
Аватара пользователя
юльчик2я
Сообщения: 1334
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:13
Город: Чернигов
Откуда: г.Чернигов

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение юльчик2я »

А ну, знатоки примет, что должно произойти, если, висевший, фаленопсис упал хозяйке на голову? ;)
buton
Сообщения: 78
Зарегистрирован: 02 дек 2014, 21:51
Город: Киев
Откуда: Киев, НП 39

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение buton »

юльчик2я писал(а):А ну, знатоки примет, что должно произойти, если, висевший, фаленопсис упал хозяйке на голову? ;)
скоро расцветёт)
Аватара пользователя
юльчик2я
Сообщения: 1334
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:13
Город: Чернигов
Откуда: г.Чернигов

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение юльчик2я »

Очень хочется посмотреть ему в лицо, есть у него совесть, или нет? Мало того, что меня напугал, так переломал все листья себе, гаденыш. :5771 Фото цветения этого фалика практически нет в интернете, но должно быть что-то интересное.
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

юльчик2я писал(а): что должно произойти, если, висевший, фаленопсис упал хозяйке на голову?
buton писал(а):скоро расцветёт)
Точно, это народная примета :))
Аватара пользователя
юльчик2я
Сообщения: 1334
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:13
Город: Чернигов
Откуда: г.Чернигов

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение юльчик2я »

Ирэна писал(а):Точно, это народная примета
Ира, у тебя проверено? ;)
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

А то :)) У меня как-то дендр со второго этажа летел на первый и после этого выпустил цветонос, с перепугу наверное :))
Аватара пользователя
юльчик2я
Сообщения: 1334
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:13
Город: Чернигов
Откуда: г.Чернигов

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение юльчик2я »

Все, значит буду требовать от этой "заразы" цветов. u658 Хотя на нее без слез не глянешь... все листья переломаны, если не сломан, то треснул, у одного вообще отрезала половину... такэ нещастячко... :579
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

Юль, не переживай. Вырастет и будет цвести. Ты же у нас девушка опытная ;)
Аватара пользователя
юльчик2я
Сообщения: 1334
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:13
Город: Чернигов
Откуда: г.Чернигов

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение юльчик2я »

Та да, есть такое. :drink
Аватара пользователя
Valita
Сообщения: 1801
Зарегистрирован: 21 сен 2010, 22:49
Город: Kiev
Откуда: Kiev

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Valita »

Іра, так у тебе ж і Россіоглоссум падав і квітував після того, причому, якщо я не помиляюсь, тричі) :))

В скарбничку теми:)
https://www.kontainer.su/nikogda-ne-der ... a-orhideyu
Стихий четыре.
Чувств как будто пять,
И сто загадок.
Стоит ли считать?


со мной на "ты"
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

Не, Анюта, не ошибаешься. Только россик падал всего лишь с подоконника, а дендрофал летел со второго этажа :))
Аватара пользователя
Valita
Сообщения: 1801
Зарегистрирован: 21 сен 2010, 22:49
Город: Kiev
Откуда: Kiev

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Valita »

:)) :)) :))

Ну так всеодно - закономірність має місце :)
Стихий четыре.
Чувств как будто пять,
И сто загадок.
Стоит ли считать?


со мной на "ты"
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

А то :)) Но одно важное условие - орха должна падать по собственной инициативе :))
Аватара пользователя
юльчик2я
Сообщения: 1334
Зарегистрирован: 10 янв 2012, 18:13
Город: Чернигов
Откуда: г.Чернигов

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение юльчик2я »

Ирэна писал(а):Но одно важное условие - орха должна падать по собственной инициативе
В моем случае это условие соблюдено на все 200%. Сама упала, сама стукнула меня по голове, сама разбросала кору из горшка, сама себе поломала все листья... сама... все сама... Хорошая самостоятельная девочка. :))
Аватара пользователя
Ирэна
Сообщения: 7290
Зарегистрирован: 09 фев 2010, 23:37
Город: Киев

Re: Мифы, интересности, сплетни и бредни про орхидеи

Сообщение Ирэна »

юльчик2я писал(а):Сама упала, сама стукнула меня по голове, сама разбросала кору из горшка, сама себе поломала все листья... сама... все сама... Хорошая самостоятельная девочка.
:6365
Ответить

Вернуться в «Обо всем на свете»